top of page

Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future Ödülleri

Son iki yıldır Güvenilir Ürün Platformu olarak gıda ve tarım sektörünün uzman STK’ları, kurumları ve Tarım ve Orman Bakanlığı ortaklığında gerçekleştirdiğimiz Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future ödül töreni ile önemli farkındalık elde edildi. Bu farkındalığı arttırmak ve uluslararası seviyeye çıkartmak için bu yıl Zirve’nin üçüncüsünü 8 Ekim’de 3. Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi adıyla düzenliyoruz.

2. Güvenilir Ürün Zirvesi’nde Tarım ve Ticaret Bakanlıklarımız başta olmak üzere birçok önemli kurum ve STK’nın desteği ile başlattığımız ve protokolünü imzaladığımız Üreten Yöre Üreten Türkiye projemiz ile deprem bölgesinde 600’e yakın üretici ile potansiyel alıcıları bir araya getirdik. Deprem bölgesi başta olmak üzere yereldeki üreticilerimizi desteklemek ve önünü açmak bu yıl da önceliklerimiz arasında. Yaşanılan zorlu şartlara rağmen üretmekten vazgeçmeyen üreticimizi ülkemizin kahramanları olarak görüyor ve bu yılki zirvemizi onlara ithaf ediyoruz. ‘’Türkiye’nin Kahramanları’’ temasıyla gerçekleştirilecek zirve programında alanında uzman konuşmacıların yer aldığı paneller, israfa dur diyen reçete denemeleri ile workshoplar ve 12 ülkenin kamu ve özel sektör temsilcileri ile gerçekleştirilecek ülke masası toplantıları düzenlenecek. Ayrıca programla eş zamanlı olarak depremden etkilenen tüm iller için ‘Perakende Kooperatif El Ele Masaları’, sektör profesyonellerine yönelik ‘Kariyer Toplantıları’ ve ‘Beni Hafife Alma İnovasyon Yarışması da bu yılki zirvede yer alacak.

Zirve kapsamında Geleceği Besleyebilmek mottosuyla ülke genelinde büyük-küçük, kurum- kişi ayırmadan ve ücretsiz olarak üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Feed the Future Ödülleri ile gıda ve tarım sektörüne anlamlı katkı hedeflenirken sesini duyuramayan ürün ve projelere ses olmak ana hedefimiz. Ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmaları ile tüketici sağlığına katkı sağlayan, inovatif bakış açısı ile sürdürülebilirliğe destek veren, kıt kaynakların kullanımı konusunda kendini sorumlu hissederek aksiyon alan ürün/firma ya da kuruluşlara 34 farklı kategoride verilecek olan Feed the Future Ödülleri, alanında uzman 115 jüri üyesi tarafından kapalı oylama ile belirlenecek.

8 Ekim’de tarım ve gıda alanında ülkemize katkı sağlamayı hedeflediğimiz 3.Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future Ödül Töreni’nde  siz de yerinizi alın.

bottom of page