top of page

BİZDEN HABERLER

WhatsApp Image 2024-07-02 at 11.36.35.jpeg

Mersin bir ilke imza attı ve 9 ulusal ürün konseyi ile bir araya geldi. Güvenilir Ürün Platformu ve Mersin Ticaret Borsası iş birliğinde ve Tarım Bakanlığımız himayelerinde gerçekleştirilen 1.Ulusal Ürün Konseyleri toplantısı, Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı'nın katılımı ile gerçekleşti. Türk tarımı için önemli böyle bir buluşmaya katılan, konuşan, emeği geçen, destek veren tüm katılımcı ve misafirlerimize sonsuz teşekkürler.

Ekran Resmi 2024-07-02 11.34.19.png

Tarım Bakanımız İbrahim Yumaklı ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Gıda Güvenilirliği Günü etkinliklerinde Güvenilir Ürün Platformu olarak görüşlerimizi aktardık. 

Bilgi Kirlilği ve Gıda Okuryazarlığı panelinde konuşan Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe gıda güvenliği algısında medyanın rolünü aktardı. Kapsamlı bir etkinliğe imza atan Tarım Bakanlığımıza ve organizasyonun tamamıyla bizzat ilgilenen Gıda Kontrol Genel Müdürü Ersin Dilber'e teşekkür ederiz.

Ekran Resmi 2024-07-02 11.32.56.png

Güvenilir Ürün Platformunun Danışma Kurulu Üyesi ve Onur Market Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen'i ziyaret ettik. Tarım, gıda ve perakende sektörüne yönelik verimli bir sohbet oldu. Bizleri misafir ettikleri için kendisine teşekkür ediyoruz.

Ekran Resmi 2024-07-02 11.31.32.png

Danışma Kurulu Başkanımız ve BEE'O Kurucusu Aslı Elif Tanuğur Samancı’yı fabrikalarında ziyaret ettik. Yeni yayımlanan arı ürünleri tebliğini ve yeni dönem projelerimizi konuştuğumuz keyifli bir sohbet oldu. Misafirperverliği için çok teşekkür ederiz.

Ekran Resmi 2024-07-02 11.30.01.png

Danışma Kurulu Üyemiz Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis ve Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis’i firma genel merkezlerinde ziyaret ettik. Ülkemiz için önemli ve heyecan verici yeni çalışmalara imza attıklarını öğrenmekten mutluluk duyduk. Güzel haberleri çok yakında kamuoyuyla da paylaşacaklar. 

Ekran Resmi 2024-07-02 16.34.09.png

7-9 Kasım tarihlerinde Frankfurt’ta düzenlenecek Franchise Expo Germany için çalışmalar başladı. Platform olarak üyelerimizle birlikte yer alacağımız fuarın detaylarını konuştuğumuz FEX Show Direktörü Christian Kottler ve Satış Müdürü Mattias Kandler’e ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederiz.

10-a.jpeg

Tabader tarafından düzenlenen 5 Uluslararası Tahıl ve Bakliyat Kongresinde bizde platform olarak yer aldık. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde, konuşmacılar

*TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal
*TMSD Başkanı Aykut Göymen
*TUSAF Y.K. Başkanı Haluk Tezcan
*Endonezya Tarım Bakan Yrd. Dida Gardera sektörün güncel durumunu paylaştı.

10-b.jpeg

Be my franchise gıda dışı franchise fuarını ve katılan üyelerimizi ziyaret ettik.

10-c.jpeg

Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor” toplantılarında bu ay “Patates, Soğan Üretimi Ve Ticareti” ni konuştuk. İSTİB Meclis Başkanı Ahmet Bülent Kasap’ın açılışını yaptığı toplantının moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak üstlenirken konuşmacılar ise

Uğur Erdem - T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü
Prof. Dr. Senih Yazgan - Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçılar Birliği Başkanı
Veli Kenar - Niğde Ziraat Odası Başkanı
Soner Topal - İSTİB Meclis Üyesi ve İstanbul Toptancı Patates ve Soğancılar Derneği Başkanı oldu.

10-d1.jpeg
10-d2.jpeg

Depremden aldıkları yaralara rağmen üretmekten vazgeçmeyen her üreticimizi bu ülkenin kahramanları olarak görüyoruz..onlar üretmeye devam etsin diye başlattığımız Üreten Yöre Üreten Türkiye projesinin Gaziantep ve Hatay İl buluşmalarını yoğun katılımla gerçekleştirdik..200'e yakın üreticiyi 40 alıcı ve yatırımcı ile buluşturduğumuz etkinliklerde önemli anlaşmalar yapılması baslica amacımızdı...

Bizleri etkinliklerimizde yanlız bırakmayan Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Tarım Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürü Dr.Ersin Dilber, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’na, tüm paydaşlarımız ve katılanlara teşekkür ederiz.

10-e.jpeg

2024 ün ilk danışma kurulu toplantısını İstanbul Ticaret Borsası ev sahipliğinde hibrit olarak gerçekleştirdik...Yıl içinde planlanan faaliyetlerimizle igili komite üyelerimizin görüş ve önerilerini aldığımız faydalı bir toplantı oldu. Tüm danışma kurulu üyelerimize teşekkür ederiz.

10-f1.jpeg
10-f2.jpeg

Deprem bölgesindeki üreticilerimizi Türkiye’nin büyük satış kanallarıyla buluşturduğumuz Üreten Yöre Üreten Türkiye projesinin 2. buluşmasını Adıyaman'da gerçekleştirdik..

7-9 Kasım tarihlerinde Frankfurt’ta düzenlenecek Franchise Expo Germany için çalışmalar başladı. Platform olarak üyelerimizle birlikte yer alacağımız fuarın detaylarını konuştuğumuz FEX Show Direktörü Christian Kottler ve Satış Müdürü Mattias Kandler’e ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederiz.

7aralik.jpg

Platformumuz Başkanı Celal Toprak, Genel Sekreteri Elif Attepe ve İSTİB Meclis Başkanı Ahmet Bülent Kasap, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'yı ziyaret etti...

Bakanlığımız paydaşlığında devam eden projelerimizin güncel durumu ile ilgili bilgi alışverişinde buluduğumuz ve yeni projelerimizi istişare ettiğimiz verimli bir görüşme oldu..bizi misafir eden sayın bakanımız İbrahim Yumaklı'ya ve Ankara ziyaretlerimizde bizi yanlız bırakmayan İSTİB Meclis Başkanı Ahmet Bülent Kasap'a çok teşekkür ederiz...

20kasim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak hayata geçirdiğimiz Üreten Yöre Üreten Türkiye projesinin ilk buluşmasını KMaraş Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Büyük Millet Meclisi tarım komisyonu, TOBB Kahramanmaraş, ve Unilever desteğiyle Kahramanmaraş Expo da gerçekleştirdik...80 in üzerinde zirai ve yerel ürün üreticisinin stand açtığı etkinlikte 20 kişilik alım heyeti ürünleri tek tek inceledi, üreticilerle görüştü ve anlaşmalara varıldı.

12kasim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ile Tarım ve Orman Bakanlığı paydaşlığında geçen yıl başlatılan Tarım Varsa Hayat Var projesinin 4. toplantısını Tigem Karacabey ev sahipliğinde yaptık...başta Tigem Genel Müdürü Dr.Hasan Gezginç olmak üzere etkinlikte emeği geçen, gelen, konuşan, katkı sunan herkese teşekkür ederiz.

11kasim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Almanya'nın ilk ve tek franchise fuarı franchise expo germany e katıldık. Türk yatırımcılar için Almanyadaki ticaret fırsatlarını değerlendirdiğimiz panelde Çiğ Köftem CEO'su Nezif Emek deneyimlerini paylaşırken ilk defa Türkiye sunumu da yapıldı.

Bizleri misafir eden Comexposium ve muhteşem ekibi Carina Felzman ve Luana Kotler e çok teşekkür ederiz..

27ekim.jpg

Bayim Olur musun? fuarının bizim için yeri önemi hep farklı olmuştur.. Her yıl düzenli yaptığımız Hayat Güvenilir Olsa panelini son 2 yıldır elim bir kazada yitirdiğimiz Murat Açıl vefa buluşması olarak düzenliyoruz... bu yılda hem Murat Açıl'ı yad ettik hem de düzenlediğimiz panelde bayileşme ve lezzet ilişkisini konuştuk... Gelen, katılan, konuşan, emeği geçen herkese teşekkürler...

16ekim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından 2.si düzenlenen Güvenilir Ürün Zirvesi, deprem bölgesinden 65 üreticiyi sektör paydaşları ile buluşturdu. Tarım Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, yerel yönetimler, STK ve kanaat önderlerinin katılımı ile gerçekleşen zirvede imzalanan protokol ile kırsaldaki yerel üretimin geliştirilmesi için güç birliği yapıldı.

3ekim.jpg

Deprem bölgesindeki illerimizde kültürümüzün Yaşatılmasına destek amacıyla başlattığımız Üreten Yöre Üreten Türkiye projesinin çekimlerini yaptık bugün.. Kasım'da depremin merkezi Kahramanmaraş'ta izleyeceğiz filmimizi... projenin lansmanı ise 16 Ekim'de İstanbul'da... Projeye inanarak bizimle yola çıkan, bize kapılarını açan baş destekçimiz Unilever Food Solutions ile bende yanınızdayım diyen tüm paydaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.

30eylul.jpg

Borsa Meydanı toplantılarımız sektörlerin sesi olmaya devam ediyor....

İSTİB önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile gerçekleştirilen toplantılarımız her ay yeni bir konu başlığı ile sizlerle....

Yapılan toplantıların videolarını İSTİB YouTube hesabından izleyebilirsiniz.

28eylul_edited_edited.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ve AB bilgi merkezi desteği ile Atso ev sahipliğinde düzenlenen Tarımın Kalbinden Dünyaya: Antalya Tarım Zirvesinde sektörlerin sıkıntıları ve çözüm önerileri konuşuldu... Tarım Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizliglider in açılışı yaptığı etkinliğimizde konunun uzman isimleri sektörel bilgilerini paylaştı.

23eylul.jpg

İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, Meclis Başkanı Ahmet Bülent Kasap ve Yönetim Kurulu Üyesi Zülküf Kopuz'u ziyaret ettik. yaptıkları çalışmaları takdirle takip ediyor, başarılarının devamını diliyoruz..

11eylul.jpg

Gümbür gümbür bir Worldfood geride kaldı… hem yeni isimler tanıdık hem de üyelerimizi ziyaret ettik … Bölgesel kalkınmayı konuştuğumuz panelimizin açılışını Onur Kurulu Başkanımız ve İTO Y.K.Başkan Yardımcısı Ahmet Özer ile İHBİR Başkanı Kazım Taycı yaparken sektör liderleri çalışmalarını anlattılar.

7eylul.jpg

16 Ekim the Future ödülleri için Bir aradayız. Jüri başkanımız Aslı Elif Tanuğur Samancı ev sahipliğinde ilk jüri toplantımızı gerçekleştirdik.

200 ün üzerinde başvuruyu değerlendireceğimiz bu süreçte bizlere güç veren tüm jüri üyelerimize teşekkür ederiz..

31agustos.jpg

Güvenilir Ürün Platformu Türkiye'nin en büyük un firması Eksun'u da bünyesinde barındıran Eksim Holding'i ziyaret ettik ...Gıda Grubu Başkanı ve Eksun Genel Müdürü Ahmet Demir ve ekibine bizleri misafir ettikleri için çok teşekkür ediyoruz...

25agustos.jpg

Güvenilir Ürün Platformu Ankara'da. Bizleri misafir eden Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Prof.Vahit Kirişci ve TİGEM Genel Müdürü Dr.Hasan Gezginç'e çok teşekkür ederiz.

22agustos.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Danışma Kurulu Komite başkanımız Reis Gıda Y.K. Başkanı Mehmet Reis ve Y.K.Üyesi İşılay Reis'i ziyaret ettik her zamanki gibi bizleri aile bireyleri gibi ağırladılar çok teşekkür ederiz...

j.jpg

Borsa Meydanı’nda sektörler konuşuyor toplantılarının bu ay ki konusu yağlı tohumlar ve bitkisel yağ oldu. Programın tamamını İstanbul Ticaret Borsası YouTube hesabından izleyebilirsiniz.

i.jpg

Feed the Future Ödüllerini kazanan ürünlerin online satışının yapılacağı www.feedthefuture.com.tr açıldı. NLK Soft altyapısı ile hazırlanacak e-ticaret sitesi üzerinden ödül almaya hak kazanmış üreticilerin ürünleri tüketici ile buluşacak.

h.jpg

Türes Derneği’nin konuğu olarak F İstanbul da gastronomide sosyal medyayı ve son dönemin tartışmalı konusu olan yapay eti konuştuk. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak ve komite başkanı Talip Bayram'ın katılımı ile gerçekleşen oturumlarda konunun uzmanları da bilgilerini ziyaretçilere aktardı.

g.jpg

Tohumculuk sektöründe doğru bilinen yanlışlara savaş açan Türkiye Tohumcular Birliği tüm alt birliklerinin de katılımı ile tohumculuk zirvesi düzenledi. Güvenilir Ürün Platformu desteği ile İstanbul Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yeni Yüzyılda Türkiye Tarım ve Tohumculuk Zirvesi’nin açılışını Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil yaptı.

f.jpg

Danışma Kurulu Perakende Komitesi Başkanı Cemal Özen'i ziyaret ettik. Bizleri misafir ettiği için teşekkür ediyoruz.

e.jpg

Alanının en kapsamlı etkinliği olan Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future Ödül Töreni için çalışmalar başladı. 16 Ekim’de Crowne Plaza İstanbul Florya’da düzenlenecek zirve, yaşadığımız deprem felaketinden etkilenen illerdeki zirai üretim ve tarımsal ekonomiye dikkat çekmek için ‘El Ele’ temasıyla gerçekleştirilecek.

Zirve programında bu yıl;

 • Paneller

 • Workshoplar

 • 22 ülkenin temsilcileri ile gerçekleştirilecek ülke masası toplantıları

 • Depremden etkilenen tüm iller için ‘Perakende ile Kooperatif El Ele Deskleri’

 • Sektör profesyonellerine yönelik ‘Kariyer Toplantıları’

 • Beni Hafife Alma İnovasyon Yarışması

 • TOGG Sergisi ve Söyleşisi

 • Feed the Future Ödül Töreni yer alacak

d.jpg

Bu yıl, “Paylaşacak Çok Şey Var” sloganıyla yapılan Restoran Haftası etkinlikleri kapsamında Güvenilir Ürün Platformu desteği ile deprem bölgesinde üretim haneleri yıkılan kooperatif ve üretici birliklerinin ürünleri de ziyaretçilerle buluştu. Depremde üretim haneleri yıkılan ve zor şartlarda üretime devam eden Antakyalı üreticilerden tedarik edilen yöresel ürünler Güvenilir Ürün Platformu standında satışa sunularak üreticilere gelir desteği sağlandı.

c.jpg

Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe ve Komite Başkanı Talip Bayram Perakende Günleri etkinliğine katılarak sektör profesyonelleri ile istişarelerde bulundu.

b.jpg

Güvenilir Ürün Platformu Başkanı ve TGRT Ekonomi Müdürü Celal Toprak'ın programına katılan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile yayın sonrasında da sohbet gerçekleştirdik. Projelerimizi dinleyen bakanımıza teşekkür ediyoruz.

a.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Migros CEO'su Özgür Tort'u ziyaret ettik. Mevcut çalışmaları ve yeni projeleri ile ilgili önemli bilgileri paylaştığı toplantımızın detayları ise Türkiye’de İş Dünyası Dergisi’nde yayınlandı.

perakende.jpg

“Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor” toplantılarında bu ay PERAKENDE sektörünü konuştuk.

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, TOBB Perakendecilik Meclisi Başkanı Alp Önder Özpamukçu, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İSTİB Perakende Ticareti Meslek Komitesi Üyesi Neşet Çil’in konuşmacı olduğu etkinliğin moderatörlüğünü Platform Başkanı Celal Toprak yaptı.

x2.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Danışma Kurulu Başkanımız Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı’yı kurucusu olduğu BEE’O nun yeni tesislerinde ziyaret ettik.

yumurta.jpg

Gıda sektörüne yön veren kuruluşları bünyesinde toplayan İstanbul Ticaret Borsasının Güvenilir Ürün Platformu desteği ile aylık olarak düzenlediği “Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor” toplantılarında bu ay yumurta sektörü konuşuldu.

x1.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ve Gıda Perakendecileri Derneği olarak başlattığımız Haydi Şimdi Hasat Zamanı projesi kapsamında Hatay’da hasat çalışmaları düzenlendi. Proje kapsamında yaklaşık 700 ton ürün perakende zincirler tarafından piyasa fiyatı ile ve nakit olarak Hatay'lı üreticiden satın alınarak tüketici ile buluşturuldu.

haziryemek-NW.jpg

İstanbul Ticaret Borsası’nın önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay son dönemin en çok konuşulan konu başlıklarından hazır yemek, restaurant ve ev dışı tüketim sektörü konuşuldu.

18isim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ile düzenlenen Tarımın Yeni Yüzyılı Programı ve Üretime Gönül Verenler Ödül Törenini muhteşem bir katılımla gerçekleştirdik.. Üretime Gönül veren ve Türkiye'nin dört yanından gelen 18 ismin hepsini gönülden tebrik ediyoruz.

2023toplanti.jpg

2023 ün ilk Danışma Kurulu toplantısı için komite üyelerimizle biraraya geldik. Yeni yılda gerçekleştireceğimiz tüm faaliyetler için önerilerine başvurduğumuz tüm komite üyelerimize ve toplantımıza ev sahipliği yapan üyemiz Ömer Kalli ve Core Engage ekibine çok teşekkür ederiz.

itoahmetozer.jpg

İstanbul Ticaret Odası’nda yeniden yönetime seçilen İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve platformumuz Onursal Başkanı Ahmet Özer’i hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

antalyamod.jpg

Tarım denilince akla gelen en önemli konu başlıkları su ve enerji Antalya’da düzenlenen Gıda, Su, Enerji ve Yapı Güvenliği sempozyumunda konuşuldu. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak 'ın moderatör olduğu sempozyumun ilk panelinde ise Gıda Arz Güvenliği ve Gıda Güvenilirliğine yönelik geliştirilen teknolojiler masaya yatırıldı.

itoalikopuz.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak yeniden seçilen İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Borsa'nın en önemli çalışmalarına imza atan Başkan Ali Kopuz'u tebrik ediyor ve yeni dönemde de başarılar diliyoruz.

itbet.jpg

İstanbul Ticaret Borsası tarafından Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay beyaz et sektörü masaya yatırıldı.

antalyaalibahar.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının yeni seçilen yönetimi ile biraraya geldik. Başkan Ali Bahar ve Yönetim kurulu üyeleri ile yaptığımız sohbette Antalya da değişimin başladığına tanık olduk. Zorlu bir seçim sürecini başarı ile atlatan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve tüm yönetim kurulu üyelerini gönülden tebrik ediyoruz.

tarimtop.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım Bakanlığı himayelerinde düzenlenen Tarım Varsa Hayat Var projesinin ikinci toplantısını Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr Vahit Kirişçi nin katılımı ile gerçekleştirdik. Basın mensupları ve iş dünyasının sorularını yanıtlayan Kirişçi ilerleyen dönemde faaliyete geçecek proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

itb.jpg

İstanbul Ticaret Borsası önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile gerçekleştirilen Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay son dönemin en çok tartışılan konusu ekmek ve fırıncılık sektörü konuşuldu. Konunun en etkin isimlerinn katıldığı webinar yoğun katılımla gerçekleştirildi.

tohumcular.jpg

Türkiye Tohumcular Birliğini ile Antalya Growtech fuarında ziyaret ettik. Kamuoyunda sektöre yönelik yanlış bilgiler olduğunu söyleyen Başkan Savaş Akcan Gdo'lu tohumdan atalık tohumlara, hormon kullanımından sertifikalı tohumlara kadar sektöre yönelik yanlış bilinenlere cevap verdi.

guvenilirhayat.jpg

Geçen sene Güvenilir Ürün Platformu’nun düzenlediği etkinlikte “En Güvenilir Yerel Yönetim” ödülünü alan ve ertesi gün elim bir kazada hayatını kaybeden başarılı Belediye Başkanı Murat AÇIL anısına düzenlenen “Hayat Güvenilir Olsa” etkinliğini, Bayim olur musun? Fuarı kapsamında gerçekleştirdik.

Düzenlenen Panelde;

 • İBB Yazı İşleri Kararlar Daire Başkanı, Nurten Uğursoy

 • Boğaziçi Yönetim A.Ş. Genel Müdürü, Ethem Pişkin

 • Elopar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Mehmet Sandal

 • İBB Tarım ve Su Ürünleri Müdürü, Naki Çetin konuşmacı olarak yer aldı

antakyaticaret.jpg

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay KAGİD ve Spark Türkiye ile düzenlediğimiz “Hatay Coğrafi İşaretler zirvesi için Hatay da bir araya geldik.

Geleceğin Sanayi, Tarım, Turizm çalışmalarına köprüler kurmak ve Hatay’ın coğrafi işaretli ürünlerini Dünya’ya duyurmak amacıyla düzenlenen “Hatay Coğrafi İşaretler Zirvesinde” en etkin isimler Hatay’ın coğrafi işaretli değerleri için toplandı.

itogida.jpg

İTO Gıda İhtisas Komite toplantısına Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal TOPRAK ve Genel Sekreter Elif ATTEPE katılım sağlamıştır. Toplantıda Perakende yasası, hal kanunu, takviye edici gıdalar yönetmeliği ve gıda sektörüne yönelik birçok güncel konu görüşülmüştür.

juri.jpg

Feed The Future ödülleri için ilk jüri toplantımızı danışma kurulu başkanımız aslı elif Temur samancının ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Hibrit olarak düzenlediğimi toplantıda 75 jüri üyemiz, 350 başvurunun ilk değerlendirmesini yaptı.

worldfood.jpg

Worldfood Fuarı Bünyesinde Düzenlediğimiz ‘’Üretim Ve Tedarik Zincirinde Güvenilir Olmak” Başlıklı Panel Gerçekleştirildi. Panelde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İTO Sayman Üyesi Ahmet ÖZER ve Prof. Dr. Aziz EKŞİ Konuşmacı Olarak Yer Aldı. Panel sonrasında çalışmaları ile gıda sektörüne değer katan isimlere teşekkür ettik.

sektorler.jpg

İstanbul Ticaret Borsası’nın önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantısında kırmızı et sektörünü konunun en yetkin isimleri ile değerlendirdik.

sektor1.jpg

İstanbul Ticaret Borsası ile yürüttüğümüz Borsa Meydanı’nda “Sektörler Konuşuyor” toplantılarında Baklagil sektörünü detaylarıyla gündeme aldık.

karacabey.jpg

Karacabey TİGEM Bakan Buluşması

Tarım ve Orman Bakanlığımızın himayesinde başlattığımız Tarım varsa Hayat Var projemizin ilk toplantısını Bursa Karacabey TİGEM tesislerinde Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi’nin katılımıyla gerçekleştirdik. Türkiye’nin tarım stratejileri ile ilgili bilgi aldığımız toplantılar serisi her ay bakanlığımızın paydaşlığında farklı konu başlıkları ile devam edecek.

baklagil.jpg

Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay Bakliyat Sektör’ünü masaya yatırdık. Ülkeler için en stratejik tarımsal ürünler arasında olan bakliyatları ve sektörü konunun uzmanları ile tartıştık.

kuruyemis.jpg

İstanbul Ticaret Borsası tarafından Güvenilir Ürün Platformu Desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarının yenisini Kuruyemiş Sektörü üzerine düzenledik. Dünyadaki gelişmeleri tartıştığımız toplantımızda sektörün önemli isimleri yer aldı.

42.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Bee'o Propolis desteği ile hayata geçirilen anne çocuk sağlıklı beslenme eğitimlerinin yeni durağı Eyüp Sultan oldu.Belediye Başkanı Deniz Köken ev sahipliğinde gerçekleşen eğitimlerde Dr. Ender Saraç ve Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı nın sunumları takdir topladı. Eyüp Sultan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen etkinlik sonunda yapılan çekilişlerle süpriz hediyeler sahiplerini buldu.

41.jpg

İstanbul Ticaret Borsası tarafından Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor projesinin yeni toplantısında Baharat Sektörü ele alındı. Platformumuz Başkanı Celal Toprak moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğin videosuna İSTİB Youtube hesabından ulaşabilirsiniz.

40.jpg

Fatih Belediyesi ve Güvenilir Ürün Platformu iş birliğinde Fatihte Çaylı Kahveli Sohbetler etkinliği düzenlendi. Uluslararası çay gününe dikkat çekmek için aynı gün düzenlenen etkinlikte Doğuş Çay Yönetim Kurulu Üyesi Harika Karakan Batallı ve FM Kahve Kurucusu Naim Koca konuşmacı olarak yer aldı. Genel Başkan Celal Toprak moderatörlüğünde Fatih Merkez Kütüphane’de gerçekleşen etkinlik sonunda Fatih Belediye Başkanı Ergun Turan etkinlik katılımcılarına kütüphaneyi gezdirdi.

39.jpg

Askon Antalya tarafından sağlık sektörüne yönelik düzenlenen Sağlık Sektör paneli Genel Başkanımız Celal Toprak moderatörlüğünde gerçekleşti. Askon Antalya Başkanı Cahit Urfan, Medipol Pazarlama Direktörü Dr.Uygar Üstün, Lokman Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Öz, Askon Akdeniz Bölge Başkanı Orhan Güngörür ve sektör profesyonellerinin katıldığı etkinliğe ilgi büyüktü.

38.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçiyi makamında ziyaret ettik. Güvenilr Ürün Platformu tarafından Bakanlığımız himayesinde hayata geçirilecek farkındalık projesinin detaylarının konuşulduğu toplantıya Genel Başkan Celal Toprak, Genel Sekreter Elif Attepe ve EGD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Uluğtürkan katıldı.

37.jpg

Üyesi olduğumuz İTO Gıda İhtisas Komitesi toplantısına Genel Sekreter Elif Attepe katılım gösterdi. İTO Yönetim Kurulu Üyesi ve Platformumuz Onursal Başkanı Ahmet Özer başkanlığında gerçekleşen toplantıda Konya Selçuk Üniversitesi Dekanı Zeki Bayramoğlu tarımsal ürün-fiyat ilişkisi ile igili detaylı bir sunum yaptı.

36.jpg

Arı ölümlerine dikkat çekmek için TAB ve Güvenilir Ürün Platformu olarak düzenlenen Arıcılığın Gelecek Vizyonu online etkinliğinde konunun paydaşları bir araya geldi.

35.jpg

Askon Antalya şubesi tarafından Güvenilir Ürün Platformu desteği ile düzenlenen Tarım panelinde sektör temsilcileri bir araya geldi. Askon Antalya Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Urfan,Tropik Sepeti Kurucusu Şevki Öncel, Aroma Gıda Y. K. Başkanı Mahmut Duruk, Antalya Tarım İl Müdürü Gökhan Karaca, Askon Akdeniz Bölge Başkanı Orhan Güngörür ‘ün konuşmacı olarak yer aldığı panelin moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe yaptı.

34.jpg

Anne Çocuk Sağlıklı Beslenme Eğitimleri Sancaktepe’de devam etti. Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün katılımıyla gerçekleşen eğitimler Dr.Ender Saraç ve Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı tarafından verildi. Eğitim sonunda çekilişle süpriz hediyeler dağıtılırken eğitimlere katılan herkese sertifikaları verildi.

33.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından hayata geçirilen Anne Çocuk Sağlıklı Beslenme eğitimleri Fatih Belediyesi Fanço Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanı Ergun Turan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Diyetisyen Dilara Koçak ve Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı tarafından verilen eğitimlere Fatih sakinlerinin ilgisi büyük oldu.

32.jpg

İSTİB önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçen ‘Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor’ toplantılarının üçüncüsü zeytin ve zeytinyağ sektor paydaşlarını bir araya getirdi. Videonun tamamına İSTİB Youtube hesabından ulaşabilirsiniz.

31.jpg

TABADER tarafından düzenlenen 2.ULUSLARARASI HUBUBAT, BAKLİYAT ve YEM ZİRVESİ ‘ne Genel Başkanımız Celal Toprak moderator olarak katıldı. Tarım Bakanımız Prof.Dr.Vahit Kirişçi’nin açılış konuşması ile başlayan zirvede, Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal önümüzdeki dönem tarım stratejileri ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

30.jpg

IBAKTECH FUARI kapsamında düzenlenen Tarım Gelecekte Sohbetleri’nde Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe panelist olarak yer aldı. Ayrıca platformumuz destekçisi tarım yazarı ve futurist Mine Ataman’ın ülkemize kazandırdığı Türkiye Ekmek Atlası ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

29.jpg

Güvenli2023 Anne çocuk sağlıklı beslenme eğitimlerinin ikinci durağı Başakşehir oldu. Başakşehir Belediyesi, BAKMER, BEE’O Propolis ve Güvenilir Ürün Platformu tarafından desteklenen projede Başakşehir sakinlerine sağlıklı beslenme ipuçları verildi. Etkinlik Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı ve Doç. Dr. Engin Celep’in eğitim sunumları ile gerçekleşti.

28.jpg

İstanbul Ticaret Borsası önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile düzenlenen ‘Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor’ toplantılarının ikincisinde süt ve süt ürünleri sektörü konuşuldu. Videonun tamamına İSTİB Youtube hesabından ulaşabilirsiniz.

27.jpg

Güvenilir Ürün Platformu’nun Güvenli 2023 Projesi ile başlattığı ‘Sağlıklı Beslenen Bireyler ile Sağlıklı Türkiye’ eğitimleri Beeo Propolis desteği ile başladı. Projenin ilk durağı ise Beyoğlu Belediyesi oldu. Beyoğlu sakinleri ile buluşan Dr. Ender Saraç ve Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı’nın sunumları katılımcılardan takdir topladı.

26.jpg

Türkiye'de İş Dünyası Dergisi'nin 4.sayısı lansmanı güvenilirlik temasıyla okuyucu karşısına çıktı. Güvenilir Ürün Platformu’nun da yer aldığı etkinlikte ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmalara imza atan kişi ve kurumlara Güvenilirlik Sertifikaları verildi.

25.jpg

İstanbul Ticaret Borsası ve Güvenilir Ürün Platformu’nun birlikte hayata geçirdiği Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor Projesi başladı. Gıda sektörü için hayata geçirilen en kapsamlı kamuoyu bilgilendirme çalışması bir yıl boyunca aylık olarak yapılacak. Gıda ve tarım alt sektörlerinin tüm paydaşların katılımıyla ele alınacağı projenin ilk toplantısı ise Hububat ve Bakliyat sektörleri için yapıldı. İSTİB Başkanı Ali Kopuz’un açılış konuşmasını yaptığı etkinliğin konuşmacıları ise TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, TABADER Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bayram, Reis Bakliyat Yönetimi Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Ulusal Hububat Konseyi Başkanı Özkan Taşpınar, HUBUDER Başkanı Gülfem Eren, İSTİB 1. Hububat Ticareti Komite Başkan Yardımcısı Hüseyin Bekçi, İSTİB 2. Hububat Mamulleri ve Yem Ticareti Komitesi Meclis Üyesi Şemsettin Memiş ve İSTİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmet Aral oldu.

1.jpg

Türkiye Tohumcular Birliği Yönetim Kurulu ve Güvenilir Ürün Platformu tarafından Türkiye’de Tohumculuk Sektörü’nün Geleceği yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın yaptığı toplantıda TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Savaş Akcan yerli tohum ve sektör konusunda doğru bilinen yanlışları anlatarak soruları yanıtladı.

2.jpg

Güvenilirlik Ödülleri sahiplerini buldu. Güvenilir Ürün Platformu tarafından jüri üyelerinin uzun değerlendirmeleri sonucu güvenilirlik konusunda başarılı çalışmaları olan ve alanında otorite kabul edilen kişi ve kurumlara güvenilirlik ödülleri verildi.

3.jpg

Güvenilir Ürün Platformu'nun geleneksel hale gelen Bayim Olur musun Fuarı etkinlikleri bu sene Güvenilir 2023 İSTANBUL teması ile yapıldı. Güvenli2023 İstanbul projesi ile 15.000 işletmeye ücretsiz ürün güvenliği eğitimleri ulaştıran Güvenilir Ürün Platformu tarafından gerçekleştirilen Güvenilir Markalar Konuşuyor panelinde önemli isimler yer aldı.

4.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşin Ayşe Işıkgece’yi makamında ziyaret ettik. 2022 de bakanlığımız ve platform olarak gerçekleştireceğimiz bilgilendirme toplantılarının detaylarını konuştuk.

5.jpg

3.gerçekleştirilen Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi' nde Gıda Satış Noktalarında Gıda Güvenliği'ni konuştuk. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın moderatör, Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe’nin konuşmacı olduğu panelde ayrıca Prof. Dr. Aziz Ekşi, Dr. Ali Osman Taşlıcalı ve Prof. Dr. Uğur Özgöker de konuşmacı olarak yer aldı.

6.jpg

Güvenilir Ürün Platformu, Askon, Türkiye Patent Hareketi ve Adres Patent'in işbirliğinde 3T ile Antalya’da Markalaşma yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Tarım, turizm ve teknoloji ile Antalya’da markalaşmayı konuştuğumuz etkinliğe alanında uzman isimler katıldı.

7.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek yeni dönem projeleri konuştuk.

8-a.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak World Food’da çay sektörüne yönelik etkinlik düzenledik. Moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın yaptığı buluşmada Sri Lanka Büyükelçisi Muhammed Rizvi Hassen ve Beta Çay Pazarlama Müdürü Hatice Uğur davetlilerin sorularını yanıtladı.

9.jpg

İstanbul Halk Ekmek Mütevelli Heyet Başkan Vekili Özgen Nama’yı ziyaret ettik.

10.jpg

Yangından etkilenen arıcıların mevcut durumu ve yapılması gerekenleri değerlendirdiğimiz Yangınlardan Etkilenen Arıcılık Sektörü Çözüm Önerileri toplantısının ortak sonuç bildirgesini yayınladık.

11-a.jpg

Yangınlardan zarar gören arıcılarımıza destek vermek için Güvenilir Ürün Platformu olarak Marmaris ve Muğla’daki arıcılarımızı ziyaret ettik. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği paydaşlığında gerçekleştirdiğimiz Yangınlardan Etkilenen Arıcılık Sektörü Çözüm Önerileri toplantımızda kamu ve özel sektör ile bir araya gelerek çözümleri konuştuk.

12-a.jpg

İnsanlığın var olması için arı, arıların var olması için Arıcılar.. Türkiye Arıcılar Birliği ve Güvenilir Ürün Platformu olarak 22 Haziran 2021 arıcılarımız ile buluştuk. Açılış konuşmasını TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Prof. Dr. YUNUS KILIÇ ın yaptığı etkinlikte arıcılığın dünü, bugünü ve yarınını konuştuk.

13.jpg

İstib Akademi ve Güvenilir Ürün Platformu iş birliğinde Gıda İşletmeleri Bilgilendirme eğitimleri yapıldı. eğitimlerde TGK ürün tebliği, e-ticaret ve e-ihracat konu başlıklarında yapılan eğitimler14-24 Haziran tarihleri arasında ücretsiz gerçekleşti.

14.jpg

Pandemi ile birlikte en çok konuşulan sektörlerin başında gelen perakende sektöründe güncel durum, kısıtlamalar ve perakende sektörünün 2021 beklentileri perakende sektörünün en büyük STK’sı PERDER ile masaya yatırıldı..

15.jpg

Yöresel Arıcılık Ürünlerinde Coğrafi İşaretleme Paneli gerçekleştirildi. Güvenilir Ürün Platformu ve Türkiye Arıcılar Birliği tarafından düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşin Ayşe Işıkgece yaptı.

16.jpg

Güvenli2023 Eğitim Projesi .Güvenilir Ürün Platformu ve İstanbul Ticaret Odası iş birliğinde başlayan ve 750 İTO üyesine ulaşan projenin çok ses getirmesi üzerine ücretsiz ürün güvenliği ve farkındalık eğitimlerinden oluşan proje İstanbul Ticaret Borsası ile devam etti. İstanbul ilçe belediyelerinden gelen talep üzerine kapsamı genişletilerek Güvenli 2023 İstanbul projesi adını alan proje İstanbul’un 17 ilçe belediyesi ile sürdürüldü. 8 ay süren proje ile yaklaşık 15.000 kuruma ücretsiz eğitimler verildi. Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen çift yönlü eğitimlerde üniversitenin gıda mühendisliği ve beslenme bölümleri öğrencilerine projemiz eğitimleri 2 ay boyunca ders programı kapsamına alınarak okutuldu.

17.jpg

Kovandan Sofraya Arıcılık ve Arı Ürünleri Sempozyumu. 2000 e yakın kişinin katılımı ile gerçekleşen online sempozyumda arıcılık ve arı ürünleri masaya yatırıldı. Birbirinden değerli uzman konuşmacı ve moderatörler ile Pandemi'nin yıldızı Anadolu Propolisi oldu. Türkiye Arıcılar Birliği Merkez Başkanı Ziya Şahin, TİGEM Genel Müdürü Ayşin Işıkgece, Prof. Dr.Nevzat Artık, Bee’o Genel Müdürü Aslı Elif Tanuğur Samancı, Dilara Koçak, Prof.Dr.Dilek Boyacıoğlu ve daha bir çok önemli ismin katıldığı etkinliğe rekor seviyede katılım gerçekleşti.

18.jpg

Sanayinin Merkezi İstanbul etkinliği. Yerli ve milli üretimin öneminin sürekli artmasıyla gündeme gelen patent ve teknoloji başlıkları, önemli konuşmacıların bilgi ve deneyimlerini paylaştığı sanayi sohbetine dönüştü. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak moderatörlüğünde online gerçekleşen toplantıda Askon Başkanı Orhan Aydın , Sanayi Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal, İSO Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe , HASİAD Başkanı Hüseyin Bozdağ , Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yüksel ve Patent Hareketi Başkanı Ali Çavuşoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

19.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ile Peynir Sohbetleri toplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi. Peynir ve süt ürünleri sektörünün güncel durumu, pandeminin başlaması ile değişen tüketici alışkanlıkları, Çin 'e ihracat ve daha fazlasını Muratbey Peynirleri Y. K. Başkanı Necmi Erol başta olmak üzere süt sektöründe faaliyet gösteren paydaşlar ile masaya yatırdık.

20.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ile Perakende sohbetleri gerçekleştirildi. Pandemi sürecinin başlaması ile dikkatleri üzerine çeken perakende sektörünü ve market raflarında güncel durumu PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve sektör temsilcilerinin katılımı ile konuştuk.

21.jpg

Tohumculuk Sektörü ve Atalık Tohumlar toplantısı yapıldı. Hibrit tohumlar gdo'ludur, tohumlarımız İsrail'den geliyor, yerli tohum üretmek yasaktır gibi doğru bilinen yanlışları Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Savaş Akcan ve Alt Birlik Başkanlarının katılımı ile konuştuk.

22.jpg
7aralik.jpg

Platformumuz Başkanı Celal Toprak, Genel Sekreteri Elif Attepe ve İSTİB Meclis Başkanı Ahmet Bülent Kasap, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'yı ziyaret etti...

Bakanlığımız paydaşlığında devam eden projelerimizin güncel durumu ile ilgili bilgi alışverişinde buluduğumuz ve yeni projelerimizi istişare ettiğimiz verimli bir görüşme oldu..bizi misafir eden sayın bakanımız İbrahim Yumaklı'ya ve Ankara ziyaretlerimizde bizi yanlız bırakmayan İSTİB Meclis Başkanı Ahmet Bülent Kasap'a çok teşekkür ederiz...

20kasim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak hayata geçirdiğimiz Üreten Yöre Üreten Türkiye projesinin ilk buluşmasını KMaraş Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Büyük Millet Meclisi tarım komisyonu, TOBB Kahramanmaraş, ve Unilever desteğiyle Kahramanmaraş Expo da gerçekleştirdik...80 in üzerinde zirai ve yerel ürün üreticisinin stand açtığı etkinlikte 20 kişilik alım heyeti ürünleri tek tek inceledi, üreticilerle görüştü ve anlaşmalara varıldı.

12kasim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ile Tarım ve Orman Bakanlığı paydaşlığında geçen yıl başlatılan Tarım Varsa Hayat Var projesinin 4. toplantısını Tigem Karacabey ev sahipliğinde yaptık...başta Tigem Genel Müdürü Dr.Hasan Gezginç olmak üzere etkinlikte emeği geçen, gelen, konuşan, katkı sunan herkese teşekkür ederiz.

11kasim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Almanya'nın ilk ve tek franchise fuarı franchise expo germany e katıldık. Türk yatırımcılar için Almanyadaki ticaret fırsatlarını değerlendirdiğimiz panelde Çiğ Köftem CEO'su Nezif Emek deneyimlerini paylaşırken ilk defa Türkiye sunumu da yapıldı.

Bizleri misafir eden Comexposium ve muhteşem ekibi Carina Felzman ve Luana Kotler e çok teşekkür ederiz..

27ekim.jpg

Bayim Olur musun? fuarının bizim için yeri önemi hep farklı olmuştur.. Her yıl düzenli yaptığımız Hayat Güvenilir Olsa panelini son 2 yıldır elim bir kazada yitirdiğimiz Murat Açıl vefa buluşması olarak düzenliyoruz... bu yılda hem Murat Açıl'ı yad ettik hem de düzenlediğimiz panelde bayileşme ve lezzet ilişkisini konuştuk... Gelen, katılan, konuşan, emeği geçen herkese teşekkürler...

16ekim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından 2.si düzenlenen Güvenilir Ürün Zirvesi, deprem bölgesinden 65 üreticiyi sektör paydaşları ile buluşturdu. Tarım Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, yerel yönetimler, STK ve kanaat önderlerinin katılımı ile gerçekleşen zirvede imzalanan protokol ile kırsaldaki yerel üretimin geliştirilmesi için güç birliği yapıldı.

3ekim.jpg

Deprem bölgesindeki illerimizde kültürümüzün Yaşatılmasına destek amacıyla başlattığımız Üreten Yöre Üreten Türkiye projesinin çekimlerini yaptık bugün.. Kasım'da depremin merkezi Kahramanmaraş'ta izleyeceğiz filmimizi... projenin lansmanı ise 16 Ekim'de İstanbul'da... Projeye inanarak bizimle yola çıkan, bize kapılarını açan baş destekçimiz Unilever Food Solutions ile bende yanınızdayım diyen tüm paydaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.

30eylul.jpg

Borsa Meydanı toplantılarımız sektörlerin sesi olmaya devam ediyor....

İSTİB önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile gerçekleştirilen toplantılarımız her ay yeni bir konu başlığı ile sizlerle....

Yapılan toplantıların videolarını İSTİB YouTube hesabından izleyebilirsiniz.

28eylul_edited_edited.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ve AB bilgi merkezi desteği ile Atso ev sahipliğinde düzenlenen Tarımın Kalbinden Dünyaya: Antalya Tarım Zirvesinde sektörlerin sıkıntıları ve çözüm önerileri konuşuldu... Tarım Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizliglider in açılışı yaptığı etkinliğimizde konunun uzman isimleri sektörel bilgilerini paylaştı.

23eylul.jpg

İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, Meclis Başkanı Ahmet Bülent Kasap ve Yönetim Kurulu Üyesi Zülküf Kopuz'u ziyaret ettik. yaptıkları çalışmaları takdirle takip ediyor, başarılarının devamını diliyoruz..

11eylul.jpg

Gümbür gümbür bir Worldfood geride kaldı… hem yeni isimler tanıdık hem de üyelerimizi ziyaret ettik … Bölgesel kalkınmayı konuştuğumuz panelimizin açılışını Onur Kurulu Başkanımız ve İTO Y.K.Başkan Yardımcısı Ahmet Özer ile İHBİR Başkanı Kazım Taycı yaparken sektör liderleri çalışmalarını anlattılar.

7eylul.jpg

16 Ekim the Future ödülleri için Bir aradayız. Jüri başkanımız Aslı Elif Tanuğur Samancı ev sahipliğinde ilk jüri toplantımızı gerçekleştirdik.

200 ün üzerinde başvuruyu değerlendireceğimiz bu süreçte bizlere güç veren tüm jüri üyelerimize teşekkür ederiz..

31agustos.jpg

Güvenilir Ürün Platformu Türkiye'nin en büyük un firması Eksun'u da bünyesinde barındıran Eksim Holding'i ziyaret ettik ...Gıda Grubu Başkanı ve Eksun Genel Müdürü Ahmet Demir ve ekibine bizleri misafir ettikleri için çok teşekkür ediyoruz...

25agustos.jpg

Güvenilir Ürün Platformu Ankara'da. Bizleri misafir eden Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Prof.Vahit Kirişci ve TİGEM Genel Müdürü Dr.Hasan Gezginç'e çok teşekkür ederiz.

22agustos.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Danışma Kurulu Komite başkanımız Reis Gıda Y.K. Başkanı Mehmet Reis ve Y.K.Üyesi İşılay Reis'i ziyaret ettik her zamanki gibi bizleri aile bireyleri gibi ağırladılar çok teşekkür ederiz...

j.jpg

Borsa Meydanı’nda sektörler konuşuyor toplantılarının bu ay ki konusu yağlı tohumlar ve bitkisel yağ oldu. Programın tamamını İstanbul Ticaret Borsası YouTube hesabından izleyebilirsiniz.

i.jpg

Feed the Future Ödüllerini kazanan ürünlerin online satışının yapılacağı www.feedthefuture.com.tr açıldı. NLK Soft altyapısı ile hazırlanacak e-ticaret sitesi üzerinden ödül almaya hak kazanmış üreticilerin ürünleri tüketici ile buluşacak.

h.jpg

Türes Derneği’nin konuğu olarak F İstanbul da gastronomide sosyal medyayı ve son dönemin tartışmalı konusu olan yapay eti konuştuk. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak ve komite başkanı Talip Bayram'ın katılımı ile gerçekleşen oturumlarda konunun uzmanları da bilgilerini ziyaretçilere aktardı.

g.jpg

Tohumculuk sektöründe doğru bilinen yanlışlara savaş açan Türkiye Tohumcular Birliği tüm alt birliklerinin de katılımı ile tohumculuk zirvesi düzenledi. Güvenilir Ürün Platformu desteği ile İstanbul Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yeni Yüzyılda Türkiye Tarım ve Tohumculuk Zirvesi’nin açılışını Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil yaptı.

f.jpg

Danışma Kurulu Perakende Komitesi Başkanı Cemal Özen'i ziyaret ettik. Bizleri misafir ettiği için teşekkür ediyoruz.

e.jpg

Alanının en kapsamlı etkinliği olan Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future Ödül Töreni için çalışmalar başladı. 16 Ekim’de Crowne Plaza İstanbul Florya’da düzenlenecek zirve, yaşadığımız deprem felaketinden etkilenen illerdeki zirai üretim ve tarımsal ekonomiye dikkat çekmek için ‘El Ele’ temasıyla gerçekleştirilecek.

Zirve programında bu yıl;

 • Paneller

 • Workshoplar

 • 22 ülkenin temsilcileri ile gerçekleştirilecek ülke masası toplantıları

 • Depremden etkilenen tüm iller için ‘Perakende ile Kooperatif El Ele Deskleri’

 • Sektör profesyonellerine yönelik ‘Kariyer Toplantıları’

 • Beni Hafife Alma İnovasyon Yarışması

 • TOGG Sergisi ve Söyleşisi

 • Feed the Future Ödül Töreni yer alacak

d.jpg

Bu yıl, “Paylaşacak Çok Şey Var” sloganıyla yapılan Restoran Haftası etkinlikleri kapsamında Güvenilir Ürün Platformu desteği ile deprem bölgesinde üretim haneleri yıkılan kooperatif ve üretici birliklerinin ürünleri de ziyaretçilerle buluştu. Depremde üretim haneleri yıkılan ve zor şartlarda üretime devam eden Antakyalı üreticilerden tedarik edilen yöresel ürünler Güvenilir Ürün Platformu standında satışa sunularak üreticilere gelir desteği sağlandı.

c.jpg

Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe ve Komite Başkanı Talip Bayram Perakende Günleri etkinliğine katılarak sektör profesyonelleri ile istişarelerde bulundu.

b.jpg

Güvenilir Ürün Platformu Başkanı ve TGRT Ekonomi Müdürü Celal Toprak'ın programına katılan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile yayın sonrasında da sohbet gerçekleştirdik. Projelerimizi dinleyen bakanımıza teşekkür ediyoruz.

a.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Migros CEO'su Özgür Tort'u ziyaret ettik. Mevcut çalışmaları ve yeni projeleri ile ilgili önemli bilgileri paylaştığı toplantımızın detayları ise Türkiye’de İş Dünyası Dergisi’nde yayınlandı.

perakende.jpg

“Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor” toplantılarında bu ay PERAKENDE sektörünü konuştuk.

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, TOBB Perakendecilik Meclisi Başkanı Alp Önder Özpamukçu, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İSTİB Perakende Ticareti Meslek Komitesi Üyesi Neşet Çil’in konuşmacı olduğu etkinliğin moderatörlüğünü Platform Başkanı Celal Toprak yaptı.

x2.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Danışma Kurulu Başkanımız Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı’yı kurucusu olduğu BEE’O nun yeni tesislerinde ziyaret ettik.

yumurta.jpg

Gıda sektörüne yön veren kuruluşları bünyesinde toplayan İstanbul Ticaret Borsasının Güvenilir Ürün Platformu desteği ile aylık olarak düzenlediği “Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor” toplantılarında bu ay yumurta sektörü konuşuldu.

x1.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ve Gıda Perakendecileri Derneği olarak başlattığımız Haydi Şimdi Hasat Zamanı projesi kapsamında Hatay’da hasat çalışmaları düzenlendi. Proje kapsamında yaklaşık 700 ton ürün perakende zincirler tarafından piyasa fiyatı ile ve nakit olarak Hatay'lı üreticiden satın alınarak tüketici ile buluşturuldu.

haziryemek-NW.jpg

İstanbul Ticaret Borsası’nın önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay son dönemin en çok konuşulan konu başlıklarından hazır yemek, restaurant ve ev dışı tüketim sektörü konuşuldu.

18isim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ile düzenlenen Tarımın Yeni Yüzyılı Programı ve Üretime Gönül Verenler Ödül Törenini muhteşem bir katılımla gerçekleştirdik.. Üretime Gönül veren ve Türkiye'nin dört yanından gelen 18 ismin hepsini gönülden tebrik ediyoruz.

2023toplanti.jpg

2023 ün ilk Danışma Kurulu toplantısı için komite üyelerimizle biraraya geldik. Yeni yılda gerçekleştireceğimiz tüm faaliyetler için önerilerine başvurduğumuz tüm komite üyelerimize ve toplantımıza ev sahipliği yapan üyemiz Ömer Kalli ve Core Engage ekibine çok teşekkür ederiz.

itoahmetozer.jpg

İstanbul Ticaret Odası’nda yeniden yönetime seçilen İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve platformumuz Onursal Başkanı Ahmet Özer’i hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

antalyamod.jpg

Tarım denilince akla gelen en önemli konu başlıkları su ve enerji Antalya’da düzenlenen Gıda, Su, Enerji ve Yapı Güvenliği sempozyumunda konuşuldu. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak 'ın moderatör olduğu sempozyumun ilk panelinde ise Gıda Arz Güvenliği ve Gıda Güvenilirliğine yönelik geliştirilen teknolojiler masaya yatırıldı.

itoalikopuz.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak yeniden seçilen İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Borsa'nın en önemli çalışmalarına imza atan Başkan Ali Kopuz'u tebrik ediyor ve yeni dönemde de başarılar diliyoruz.

itbet.jpg

İstanbul Ticaret Borsası tarafından Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay beyaz et sektörü masaya yatırıldı.

antalyaalibahar.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının yeni seçilen yönetimi ile biraraya geldik. Başkan Ali Bahar ve Yönetim kurulu üyeleri ile yaptığımız sohbette Antalya da değişimin başladığına tanık olduk. Zorlu bir seçim sürecini başarı ile atlatan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve tüm yönetim kurulu üyelerini gönülden tebrik ediyoruz.

tarimtop.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım Bakanlığı himayelerinde düzenlenen Tarım Varsa Hayat Var projesinin ikinci toplantısını Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr Vahit Kirişçi nin katılımı ile gerçekleştirdik. Basın mensupları ve iş dünyasının sorularını yanıtlayan Kirişçi ilerleyen dönemde faaliyete geçecek proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

itb.jpg

İstanbul Ticaret Borsası önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile gerçekleştirilen Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay son dönemin en çok tartışılan konusu ekmek ve fırıncılık sektörü konuşuldu. Konunun en etkin isimlerinn katıldığı webinar yoğun katılımla gerçekleştirildi.

tohumcular.jpg

Türkiye Tohumcular Birliğini ile Antalya Growtech fuarında ziyaret ettik. Kamuoyunda sektöre yönelik yanlış bilgiler olduğunu söyleyen Başkan Savaş Akcan Gdo'lu tohumdan atalık tohumlara, hormon kullanımından sertifikalı tohumlara kadar sektöre yönelik yanlış bilinenlere cevap verdi.

guvenilirhayat.jpg

Geçen sene Güvenilir Ürün Platformu’nun düzenlediği etkinlikte “En Güvenilir Yerel Yönetim” ödülünü alan ve ertesi gün elim bir kazada hayatını kaybeden başarılı Belediye Başkanı Murat AÇIL anısına düzenlenen “Hayat Güvenilir Olsa” etkinliğini, Bayim olur musun? Fuarı kapsamında gerçekleştirdik.

Düzenlenen Panelde;

 • İBB Yazı İşleri Kararlar Daire Başkanı, Nurten Uğursoy

 • Boğaziçi Yönetim A.Ş. Genel Müdürü, Ethem Pişkin

 • Elopar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Mehmet Sandal

 • İBB Tarım ve Su Ürünleri Müdürü, Naki Çetin konuşmacı olarak yer aldı

antakyaticaret.jpg

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay KAGİD ve Spark Türkiye ile düzenlediğimiz “Hatay Coğrafi İşaretler zirvesi için Hatay da bir araya geldik.

Geleceğin Sanayi, Tarım, Turizm çalışmalarına köprüler kurmak ve Hatay’ın coğrafi işaretli ürünlerini Dünya’ya duyurmak amacıyla düzenlenen “Hatay Coğrafi İşaretler Zirvesinde” en etkin isimler Hatay’ın coğrafi işaretli değerleri için toplandı.

itogida.jpg

İTO Gıda İhtisas Komite toplantısına Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal TOPRAK ve Genel Sekreter Elif ATTEPE katılım sağlamıştır. Toplantıda Perakende yasası, hal kanunu, takviye edici gıdalar yönetmeliği ve gıda sektörüne yönelik birçok güncel konu görüşülmüştür.

juri.jpg

Feed The Future ödülleri için ilk jüri toplantımızı danışma kurulu başkanımız aslı elif Temur samancının ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Hibrit olarak düzenlediğimi toplantıda 75 jüri üyemiz, 350 başvurunun ilk değerlendirmesini yaptı.

worldfood.jpg

Worldfood Fuarı Bünyesinde Düzenlediğimiz ‘’Üretim Ve Tedarik Zincirinde Güvenilir Olmak” Başlıklı Panel Gerçekleştirildi. Panelde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İTO Sayman Üyesi Ahmet ÖZER ve Prof. Dr. Aziz EKŞİ Konuşmacı Olarak Yer Aldı. Panel sonrasında çalışmaları ile gıda sektörüne değer katan isimlere teşekkür ettik.

sektorler.jpg

İstanbul Ticaret Borsası’nın önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantısında kırmızı et sektörünü konunun en yetkin isimleri ile değerlendirdik.

sektor1.jpg

İstanbul Ticaret Borsası ile yürüttüğümüz Borsa Meydanı’nda “Sektörler Konuşuyor” toplantılarında Baklagil sektörünü detaylarıyla gündeme aldık.

karacabey.jpg

Karacabey TİGEM Bakan Buluşması

Tarım ve Orman Bakanlığımızın himayesinde başlattığımız Tarım varsa Hayat Var projemizin ilk toplantısını Bursa Karacabey TİGEM tesislerinde Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi’nin katılımıyla gerçekleştirdik. Türkiye’nin tarım stratejileri ile ilgili bilgi aldığımız toplantılar serisi her ay bakanlığımızın paydaşlığında farklı konu başlıkları ile devam edecek.

baklagil.jpg

Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay Bakliyat Sektör’ünü masaya yatırdık. Ülkeler için en stratejik tarımsal ürünler arasında olan bakliyatları ve sektörü konunun uzmanları ile tartıştık.

kuruyemis.jpg

İstanbul Ticaret Borsası tarafından Güvenilir Ürün Platformu Desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarının yenisini Kuruyemiş Sektörü üzerine düzenledik. Dünyadaki gelişmeleri tartıştığımız toplantımızda sektörün önemli isimleri yer aldı.

42.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Bee'o Propolis desteği ile hayata geçirilen anne çocuk sağlıklı beslenme eğitimlerinin yeni durağı Eyüp Sultan oldu.Belediye Başkanı Deniz Köken ev sahipliğinde gerçekleşen eğitimlerde Dr. Ender Saraç ve Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı nın sunumları takdir topladı. Eyüp Sultan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen etkinlik sonunda yapılan çekilişlerle süpriz hediyeler sahiplerini buldu.

41.jpg

İstanbul Ticaret Borsası tarafından Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor projesinin yeni toplantısında Baharat Sektörü ele alındı. Platformumuz Başkanı Celal Toprak moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğin videosuna İSTİB Youtube hesabından ulaşabilirsiniz.

40.jpg

Fatih Belediyesi ve Güvenilir Ürün Platformu iş birliğinde Fatihte Çaylı Kahveli Sohbetler etkinliği düzenlendi. Uluslararası çay gününe dikkat çekmek için aynı gün düzenlenen etkinlikte Doğuş Çay Yönetim Kurulu Üyesi Harika Karakan Batallı ve FM Kahve Kurucusu Naim Koca konuşmacı olarak yer aldı. Genel Başkan Celal Toprak moderatörlüğünde Fatih Merkez Kütüphane’de gerçekleşen etkinlik sonunda Fatih Belediye Başkanı Ergun Turan etkinlik katılımcılarına kütüphaneyi gezdirdi.

39.jpg

Askon Antalya tarafından sağlık sektörüne yönelik düzenlenen Sağlık Sektör paneli Genel Başkanımız Celal Toprak moderatörlüğünde gerçekleşti. Askon Antalya Başkanı Cahit Urfan, Medipol Pazarlama Direktörü Dr.Uygar Üstün, Lokman Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Öz, Askon Akdeniz Bölge Başkanı Orhan Güngörür ve sektör profesyonellerinin katıldığı etkinliğe ilgi büyüktü.

38.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçiyi makamında ziyaret ettik. Güvenilr Ürün Platformu tarafından Bakanlığımız himayesinde hayata geçirilecek farkındalık projesinin detaylarının konuşulduğu toplantıya Genel Başkan Celal Toprak, Genel Sekreter Elif Attepe ve EGD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Uluğtürkan katıldı.

37.jpg

Üyesi olduğumuz İTO Gıda İhtisas Komitesi toplantısına Genel Sekreter Elif Attepe katılım gösterdi. İTO Yönetim Kurulu Üyesi ve Platformumuz Onursal Başkanı Ahmet Özer başkanlığında gerçekleşen toplantıda Konya Selçuk Üniversitesi Dekanı Zeki Bayramoğlu tarımsal ürün-fiyat ilişkisi ile igili detaylı bir sunum yaptı.

36.jpg

Arı ölümlerine dikkat çekmek için TAB ve Güvenilir Ürün Platformu olarak düzenlenen Arıcılığın Gelecek Vizyonu online etkinliğinde konunun paydaşları bir araya geldi.

35.jpg

Askon Antalya şubesi tarafından Güvenilir Ürün Platformu desteği ile düzenlenen Tarım panelinde sektör temsilcileri bir araya geldi. Askon Antalya Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Urfan,Tropik Sepeti Kurucusu Şevki Öncel, Aroma Gıda Y. K. Başkanı Mahmut Duruk, Antalya Tarım İl Müdürü Gökhan Karaca, Askon Akdeniz Bölge Başkanı Orhan Güngörür ‘ün konuşmacı olarak yer aldığı panelin moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe yaptı.

34.jpg

Anne Çocuk Sağlıklı Beslenme Eğitimleri Sancaktepe’de devam etti. Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün katılımıyla gerçekleşen eğitimler Dr.Ender Saraç ve Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı tarafından verildi. Eğitim sonunda çekilişle süpriz hediyeler dağıtılırken eğitimlere katılan herkese sertifikaları verildi.

33.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından hayata geçirilen Anne Çocuk Sağlıklı Beslenme eğitimleri Fatih Belediyesi Fanço Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanı Ergun Turan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Diyetisyen Dilara Koçak ve Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı tarafından verilen eğitimlere Fatih sakinlerinin ilgisi büyük oldu.

32.jpg

İSTİB önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçen ‘Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor’ toplantılarının üçüncüsü zeytin ve zeytinyağ sektor paydaşlarını bir araya getirdi. Videonun tamamına İSTİB Youtube hesabından ulaşabilirsiniz.

31.jpg

TABADER tarafından düzenlenen 2.ULUSLARARASI HUBUBAT, BAKLİYAT ve YEM ZİRVESİ ‘ne Genel Başkanımız Celal Toprak moderator olarak katıldı. Tarım Bakanımız Prof.Dr.Vahit Kirişçi’nin açılış konuşması ile başlayan zirvede, Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal önümüzdeki dönem tarım stratejileri ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

30.jpg

IBAKTECH FUARI kapsamında düzenlenen Tarım Gelecekte Sohbetleri’nde Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe panelist olarak yer aldı. Ayrıca platformumuz destekçisi tarım yazarı ve futurist Mine Ataman’ın ülkemize kazandırdığı Türkiye Ekmek Atlası ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

29.jpg

Güvenli2023 Anne çocuk sağlıklı beslenme eğitimlerinin ikinci durağı Başakşehir oldu. Başakşehir Belediyesi, BAKMER, BEE’O Propolis ve Güvenilir Ürün Platformu tarafından desteklenen projede Başakşehir sakinlerine sağlıklı beslenme ipuçları verildi. Etkinlik Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı ve Doç. Dr. Engin Celep’in eğitim sunumları ile gerçekleşti.

28.jpg

İstanbul Ticaret Borsası önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile düzenlenen ‘Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor’ toplantılarının ikincisinde süt ve süt ürünleri sektörü konuşuldu. Videonun tamamına İSTİB Youtube hesabından ulaşabilirsiniz.

27.jpg

Güvenilir Ürün Platformu’nun Güvenli 2023 Projesi ile başlattığı ‘Sağlıklı Beslenen Bireyler ile Sağlıklı Türkiye’ eğitimleri Beeo Propolis desteği ile başladı. Projenin ilk durağı ise Beyoğlu Belediyesi oldu. Beyoğlu sakinleri ile buluşan Dr. Ender Saraç ve Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı’nın sunumları katılımcılardan takdir topladı.

26.jpg

Türkiye'de İş Dünyası Dergisi'nin 4.sayısı lansmanı güvenilirlik temasıyla okuyucu karşısına çıktı. Güvenilir Ürün Platformu’nun da yer aldığı etkinlikte ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmalara imza atan kişi ve kurumlara Güvenilirlik Sertifikaları verildi.

25.jpg

İstanbul Ticaret Borsası ve Güvenilir Ürün Platformu’nun birlikte hayata geçirdiği Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor Projesi başladı. Gıda sektörü için hayata geçirilen en kapsamlı kamuoyu bilgilendirme çalışması bir yıl boyunca aylık olarak yapılacak. Gıda ve tarım alt sektörlerinin tüm paydaşların katılımıyla ele alınacağı projenin ilk toplantısı ise Hububat ve Bakliyat sektörleri için yapıldı. İSTİB Başkanı Ali Kopuz’un açılış konuşmasını yaptığı etkinliğin konuşmacıları ise TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, TABADER Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bayram, Reis Bakliyat Yönetimi Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Ulusal Hububat Konseyi Başkanı Özkan Taşpınar, HUBUDER Başkanı Gülfem Eren, İSTİB 1. Hububat Ticareti Komite Başkan Yardımcısı Hüseyin Bekçi, İSTİB 2. Hububat Mamulleri ve Yem Ticareti Komitesi Meclis Üyesi Şemsettin Memiş ve İSTİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmet Aral oldu.

1.jpg

Türkiye Tohumcular Birliği Yönetim Kurulu ve Güvenilir Ürün Platformu tarafından Türkiye’de Tohumculuk Sektörü’nün Geleceği yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın yaptığı toplantıda TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Savaş Akcan yerli tohum ve sektör konusunda doğru bilinen yanlışları anlatarak soruları yanıtladı.

2.jpg

Güvenilirlik Ödülleri sahiplerini buldu. Güvenilir Ürün Platformu tarafından jüri üyelerinin uzun değerlendirmeleri sonucu güvenilirlik konusunda başarılı çalışmaları olan ve alanında otorite kabul edilen kişi ve kurumlara güvenilirlik ödülleri verildi.

3.jpg

Güvenilir Ürün Platformu'nun geleneksel hale gelen Bayim Olur musun Fuarı etkinlikleri bu sene Güvenilir 2023 İSTANBUL teması ile yapıldı. Güvenli2023 İstanbul projesi ile 15.000 işletmeye ücretsiz ürün güvenliği eğitimleri ulaştıran Güvenilir Ürün Platformu tarafından gerçekleştirilen Güvenilir Markalar Konuşuyor panelinde önemli isimler yer aldı.

4.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşin Ayşe Işıkgece’yi makamında ziyaret ettik. 2022 de bakanlığımız ve platform olarak gerçekleştireceğimiz bilgilendirme toplantılarının detaylarını konuştuk.

5.jpg

3.gerçekleştirilen Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi' nde Gıda Satış Noktalarında Gıda Güvenliği'ni konuştuk. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın moderatör, Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe’nin konuşmacı olduğu panelde ayrıca Prof. Dr. Aziz Ekşi, Dr. Ali Osman Taşlıcalı ve Prof. Dr. Uğur Özgöker de konuşmacı olarak yer aldı.

6.jpg

Güvenilir Ürün Platformu, Askon, Türkiye Patent Hareketi ve Adres Patent'in işbirliğinde 3T ile Antalya’da Markalaşma yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Tarım, turizm ve teknoloji ile Antalya’da markalaşmayı konuştuğumuz etkinliğe alanında uzman isimler katıldı.

7.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek yeni dönem projeleri konuştuk.

8-a.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak World Food’da çay sektörüne yönelik etkinlik düzenledik. Moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın yaptığı buluşmada Sri Lanka Büyükelçisi Muhammed Rizvi Hassen ve Beta Çay Pazarlama Müdürü Hatice Uğur davetlilerin sorularını yanıtladı.

9.jpg

İstanbul Halk Ekmek Mütevelli Heyet Başkan Vekili Özgen Nama’yı ziyaret ettik.

10.jpg

Yangından etkilenen arıcıların mevcut durumu ve yapılması gerekenleri değerlendirdiğimiz Yangınlardan Etkilenen Arıcılık Sektörü Çözüm Önerileri toplantısının ortak sonuç bildirgesini yayınladık.

11-a.jpg

Yangınlardan zarar gören arıcılarımıza destek vermek için Güvenilir Ürün Platformu olarak Marmaris ve Muğla’daki arıcılarımızı ziyaret ettik. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği paydaşlığında gerçekleştirdiğimiz Yangınlardan Etkilenen Arıcılık Sektörü Çözüm Önerileri toplantımızda kamu ve özel sektör ile bir araya gelerek çözümleri konuştuk.

12-a.jpg

İnsanlığın var olması için arı, arıların var olması için Arıcılar.. Türkiye Arıcılar Birliği ve Güvenilir Ürün Platformu olarak 22 Haziran 2021 arıcılarımız ile buluştuk. Açılış konuşmasını TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Prof. Dr. YUNUS KILIÇ ın yaptığı etkinlikte arıcılığın dünü, bugünü ve yarınını konuştuk.

13.jpg

İstib Akademi ve Güvenilir Ürün Platformu iş birliğinde Gıda İşletmeleri Bilgilendirme eğitimleri yapıldı. eğitimlerde TGK ürün tebliği, e-ticaret ve e-ihracat konu başlıklarında yapılan eğitimler14-24 Haziran tarihleri arasında ücretsiz gerçekleşti.

14.jpg

Pandemi ile birlikte en çok konuşulan sektörlerin başında gelen perakende sektöründe güncel durum, kısıtlamalar ve perakende sektörünün 2021 beklentileri perakende sektörünün en büyük STK’sı PERDER ile masaya yatırıldı..

15.jpg

Yöresel Arıcılık Ürünlerinde Coğrafi İşaretleme Paneli gerçekleştirildi. Güvenilir Ürün Platformu ve Türkiye Arıcılar Birliği tarafından düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşin Ayşe Işıkgece yaptı.

16.jpg

Güvenli2023 Eğitim Projesi .Güvenilir Ürün Platformu ve İstanbul Ticaret Odası iş birliğinde başlayan ve 750 İTO üyesine ulaşan projenin çok ses getirmesi üzerine ücretsiz ürün güvenliği ve farkındalık eğitimlerinden oluşan proje İstanbul Ticaret Borsası ile devam etti. İstanbul ilçe belediyelerinden gelen talep üzerine kapsamı genişletilerek Güvenli 2023 İstanbul projesi adını alan proje İstanbul’un 17 ilçe belediyesi ile sürdürüldü. 8 ay süren proje ile yaklaşık 15.000 kuruma ücretsiz eğitimler verildi. Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen çift yönlü eğitimlerde üniversitenin gıda mühendisliği ve beslenme bölümleri öğrencilerine projemiz eğitimleri 2 ay boyunca ders programı kapsamına alınarak okutuldu.

17.jpg

Kovandan Sofraya Arıcılık ve Arı Ürünleri Sempozyumu. 2000 e yakın kişinin katılımı ile gerçekleşen online sempozyumda arıcılık ve arı ürünleri masaya yatırıldı. Birbirinden değerli uzman konuşmacı ve moderatörler ile Pandemi'nin yıldızı Anadolu Propolisi oldu. Türkiye Arıcılar Birliği Merkez Başkanı Ziya Şahin, TİGEM Genel Müdürü Ayşin Işıkgece, Prof. Dr.Nevzat Artık, Bee’o Genel Müdürü Aslı Elif Tanuğur Samancı, Dilara Koçak, Prof.Dr.Dilek Boyacıoğlu ve daha bir çok önemli ismin katıldığı etkinliğe rekor seviyede katılım gerçekleşti.

18.jpg

Sanayinin Merkezi İstanbul etkinliği. Yerli ve milli üretimin öneminin sürekli artmasıyla gündeme gelen patent ve teknoloji başlıkları, önemli konuşmacıların bilgi ve deneyimlerini paylaştığı sanayi sohbetine dönüştü. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak moderatörlüğünde online gerçekleşen toplantıda Askon Başkanı Orhan Aydın , Sanayi Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal, İSO Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe , HASİAD Başkanı Hüseyin Bozdağ , Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yüksel ve Patent Hareketi Başkanı Ali Çavuşoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

19.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ile Peynir Sohbetleri toplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi. Peynir ve süt ürünleri sektörünün güncel durumu, pandeminin başlaması ile değişen tüketici alışkanlıkları, Çin 'e ihracat ve daha fazlasını Muratbey Peynirleri Y. K. Başkanı Necmi Erol başta olmak üzere süt sektöründe faaliyet gösteren paydaşlar ile masaya yatırdık.

20.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ile Perakende sohbetleri gerçekleştirildi. Pandemi sürecinin başlaması ile dikkatleri üzerine çeken perakende sektörünü ve market raflarında güncel durumu PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve sektör temsilcilerinin katılımı ile konuştuk.

21.jpg

Tohumculuk Sektörü ve Atalık Tohumlar toplantısı yapıldı. Hibrit tohumlar gdo'ludur, tohumlarımız İsrail'den geliyor, yerli tohum üretmek yasaktır gibi doğru bilinen yanlışları Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Savaş Akcan ve Alt Birlik Başkanlarının katılımı ile konuştuk.

22.jpg

BİZDEN HABERLER

7aralik.jpg

Platformumuz Başkanı Celal Toprak, Genel Sekreteri Elif Attepe ve İSTİB Meclis Başkanı Ahmet Bülent Kasap, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'yı ziyaret etti...

Bakanlığımız paydaşlığında devam eden projelerimizin güncel durumu ile ilgili bilgi alışverişinde buluduğumuz ve yeni projelerimizi istişare ettiğimiz verimli bir görüşme oldu..bizi misafir eden sayın bakanımız İbrahim Yumaklı'ya ve Ankara ziyaretlerimizde bizi yanlız bırakmayan İSTİB Meclis Başkanı Ahmet Bülent Kasap'a çok teşekkür ederiz...

20kasim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak hayata geçirdiğimiz Üreten Yöre Üreten Türkiye projesinin ilk buluşmasını KMaraş Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Büyük Millet Meclisi tarım komisyonu, TOBB Kahramanmaraş, ve Unilever desteğiyle Kahramanmaraş Expo da gerçekleştirdik...80 in üzerinde zirai ve yerel ürün üreticisinin stand açtığı etkinlikte 20 kişilik alım heyeti ürünleri tek tek inceledi, üreticilerle görüştü ve anlaşmalara varıldı.

12kasim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ile Tarım ve Orman Bakanlığı paydaşlığında geçen yıl başlatılan Tarım Varsa Hayat Var projesinin 4. toplantısını Tigem Karacabey ev sahipliğinde yaptık...başta Tigem Genel Müdürü Dr.Hasan Gezginç olmak üzere etkinlikte emeği geçen, gelen, konuşan, katkı sunan herkese teşekkür ederiz.

11kasim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Almanya'nın ilk ve tek franchise fuarı franchise expo germany e katıldık. Türk yatırımcılar için Almanyadaki ticaret fırsatlarını değerlendirdiğimiz panelde Çiğ Köftem CEO'su Nezif Emek deneyimlerini paylaşırken ilk defa Türkiye sunumu da yapıldı.

Bizleri misafir eden Comexposium ve muhteşem ekibi Carina Felzman ve Luana Kotler e çok teşekkür ederiz..

27ekim.jpg

Bayim Olur musun? fuarının bizim için yeri önemi hep farklı olmuştur.. Her yıl düzenli yaptığımız Hayat Güvenilir Olsa panelini son 2 yıldır elim bir kazada yitirdiğimiz Murat Açıl vefa buluşması olarak düzenliyoruz... bu yılda hem Murat Açıl'ı yad ettik hem de düzenlediğimiz panelde bayileşme ve lezzet ilişkisini konuştuk... Gelen, katılan, konuşan, emeği geçen herkese teşekkürler...

16ekim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından 2.si düzenlenen Güvenilir Ürün Zirvesi, deprem bölgesinden 65 üreticiyi sektör paydaşları ile buluşturdu. Tarım Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, yerel yönetimler, STK ve kanaat önderlerinin katılımı ile gerçekleşen zirvede imzalanan protokol ile kırsaldaki yerel üretimin geliştirilmesi için güç birliği yapıldı.

3ekim.jpg

Deprem bölgesindeki illerimizde kültürümüzün Yaşatılmasına destek amacıyla başlattığımız Üreten Yöre Üreten Türkiye projesinin çekimlerini yaptık bugün.. Kasım'da depremin merkezi Kahramanmaraş'ta izleyeceğiz filmimizi... projenin lansmanı ise 16 Ekim'de İstanbul'da... Projeye inanarak bizimle yola çıkan, bize kapılarını açan baş destekçimiz Unilever Food Solutions ile bende yanınızdayım diyen tüm paydaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.

30eylul.jpg

Borsa Meydanı toplantılarımız sektörlerin sesi olmaya devam ediyor....

İSTİB önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile gerçekleştirilen toplantılarımız her ay yeni bir konu başlığı ile sizlerle....

Yapılan toplantıların videolarını İSTİB YouTube hesabından izleyebilirsiniz.

28eylul_edited_edited.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ve AB bilgi merkezi desteği ile Atso ev sahipliğinde düzenlenen Tarımın Kalbinden Dünyaya: Antalya Tarım Zirvesinde sektörlerin sıkıntıları ve çözüm önerileri konuşuldu... Tarım Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizliglider in açılışı yaptığı etkinliğimizde konunun uzman isimleri sektörel bilgilerini paylaştı.

23eylul.jpg

İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, Meclis Başkanı Ahmet Bülent Kasap ve Yönetim Kurulu Üyesi Zülküf Kopuz'u ziyaret ettik. yaptıkları çalışmaları takdirle takip ediyor, başarılarının devamını diliyoruz..

11eylul.jpg

Gümbür gümbür bir Worldfood geride kaldı… hem yeni isimler tanıdık hem de üyelerimizi ziyaret ettik … Bölgesel kalkınmayı konuştuğumuz panelimizin açılışını Onur Kurulu Başkanımız ve İTO Y.K.Başkan Yardımcısı Ahmet Özer ile İHBİR Başkanı Kazım Taycı yaparken sektör liderleri çalışmalarını anlattılar.

7eylul.jpg

16 Ekim the Future ödülleri için Bir aradayız. Jüri başkanımız Aslı Elif Tanuğur Samancı ev sahipliğinde ilk jüri toplantımızı gerçekleştirdik.

200 ün üzerinde başvuruyu değerlendireceğimiz bu süreçte bizlere güç veren tüm jüri üyelerimize teşekkür ederiz..

31agustos.jpg

Güvenilir Ürün Platformu Türkiye'nin en büyük un firması Eksun'u da bünyesinde barındıran Eksim Holding'i ziyaret ettik ...Gıda Grubu Başkanı ve Eksun Genel Müdürü Ahmet Demir ve ekibine bizleri misafir ettikleri için çok teşekkür ediyoruz...

25agustos.jpg

Güvenilir Ürün Platformu Ankara'da. Bizleri misafir eden Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Prof.Vahit Kirişci ve TİGEM Genel Müdürü Dr.Hasan Gezginç'e çok teşekkür ederiz.

22agustos.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Danışma Kurulu Komite başkanımız Reis Gıda Y.K. Başkanı Mehmet Reis ve Y.K.Üyesi İşılay Reis'i ziyaret ettik her zamanki gibi bizleri aile bireyleri gibi ağırladılar çok teşekkür ederiz...

j.jpg

Borsa Meydanı’nda sektörler konuşuyor toplantılarının bu ay ki konusu yağlı tohumlar ve bitkisel yağ oldu. Programın tamamını İstanbul Ticaret Borsası YouTube hesabından izleyebilirsiniz.

i.jpg

Feed the Future Ödüllerini kazanan ürünlerin online satışının yapılacağı www.feedthefuture.com.tr açıldı. NLK Soft altyapısı ile hazırlanacak e-ticaret sitesi üzerinden ödül almaya hak kazanmış üreticilerin ürünleri tüketici ile buluşacak.

h.jpg

Türes Derneği’nin konuğu olarak F İstanbul da gastronomide sosyal medyayı ve son dönemin tartışmalı konusu olan yapay eti konuştuk. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak ve komite başkanı Talip Bayram'ın katılımı ile gerçekleşen oturumlarda konunun uzmanları da bilgilerini ziyaretçilere aktardı.

g.jpg

Tohumculuk sektöründe doğru bilinen yanlışlara savaş açan Türkiye Tohumcular Birliği tüm alt birliklerinin de katılımı ile tohumculuk zirvesi düzenledi. Güvenilir Ürün Platformu desteği ile İstanbul Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yeni Yüzyılda Türkiye Tarım ve Tohumculuk Zirvesi’nin açılışını Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil yaptı.

f.jpg

Danışma Kurulu Perakende Komitesi Başkanı Cemal Özen'i ziyaret ettik. Bizleri misafir ettiği için teşekkür ediyoruz.

e.jpg

Alanının en kapsamlı etkinliği olan Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future Ödül Töreni için çalışmalar başladı. 16 Ekim’de Crowne Plaza İstanbul Florya’da düzenlenecek zirve, yaşadığımız deprem felaketinden etkilenen illerdeki zirai üretim ve tarımsal ekonomiye dikkat çekmek için ‘El Ele’ temasıyla gerçekleştirilecek.

Zirve programında bu yıl;

 • Paneller

 • Workshoplar

 • 22 ülkenin temsilcileri ile gerçekleştirilecek ülke masası toplantıları

 • Depremden etkilenen tüm iller için ‘Perakende ile Kooperatif El Ele Deskleri’

 • Sektör profesyonellerine yönelik ‘Kariyer Toplantıları’

 • Beni Hafife Alma İnovasyon Yarışması

 • TOGG Sergisi ve Söyleşisi

 • Feed the Future Ödül Töreni yer alacak

d.jpg

Bu yıl, “Paylaşacak Çok Şey Var” sloganıyla yapılan Restoran Haftası etkinlikleri kapsamında Güvenilir Ürün Platformu desteği ile deprem bölgesinde üretim haneleri yıkılan kooperatif ve üretici birliklerinin ürünleri de ziyaretçilerle buluştu. Depremde üretim haneleri yıkılan ve zor şartlarda üretime devam eden Antakyalı üreticilerden tedarik edilen yöresel ürünler Güvenilir Ürün Platformu standında satışa sunularak üreticilere gelir desteği sağlandı.

c.jpg

Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe ve Komite Başkanı Talip Bayram Perakende Günleri etkinliğine katılarak sektör profesyonelleri ile istişarelerde bulundu.

b.jpg

Güvenilir Ürün Platformu Başkanı ve TGRT Ekonomi Müdürü Celal Toprak'ın programına katılan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile yayın sonrasında da sohbet gerçekleştirdik. Projelerimizi dinleyen bakanımıza teşekkür ediyoruz.

a.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Migros CEO'su Özgür Tort'u ziyaret ettik. Mevcut çalışmaları ve yeni projeleri ile ilgili önemli bilgileri paylaştığı toplantımızın detayları ise Türkiye’de İş Dünyası Dergisi’nde yayınlandı.

perakende.jpg

“Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor” toplantılarında bu ay PERAKENDE sektörünü konuştuk.

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, TOBB Perakendecilik Meclisi Başkanı Alp Önder Özpamukçu, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İSTİB Perakende Ticareti Meslek Komitesi Üyesi Neşet Çil’in konuşmacı olduğu etkinliğin moderatörlüğünü Platform Başkanı Celal Toprak yaptı.

x2.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Danışma Kurulu Başkanımız Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı’yı kurucusu olduğu BEE’O nun yeni tesislerinde ziyaret ettik.

yumurta.jpg

Gıda sektörüne yön veren kuruluşları bünyesinde toplayan İstanbul Ticaret Borsasının Güvenilir Ürün Platformu desteği ile aylık olarak düzenlediği “Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor” toplantılarında bu ay yumurta sektörü konuşuldu.

x1.jpg

Güvenilir Ürün Platformu ve Gıda Perakendecileri Derneği olarak başlattığımız Haydi Şimdi Hasat Zamanı projesi kapsamında Hatay’da hasat çalışmaları düzenlendi. Proje kapsamında yaklaşık 700 ton ürün perakende zincirler tarafından piyasa fiyatı ile ve nakit olarak Hatay'lı üreticiden satın alınarak tüketici ile buluşturuldu.

haziryemek-NW.jpg

İstanbul Ticaret Borsası’nın önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay son dönemin en çok konuşulan konu başlıklarından hazır yemek, restaurant ve ev dışı tüketim sektörü konuşuldu.

18isim.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ile düzenlenen Tarımın Yeni Yüzyılı Programı ve Üretime Gönül Verenler Ödül Törenini muhteşem bir katılımla gerçekleştirdik.. Üretime Gönül veren ve Türkiye'nin dört yanından gelen 18 ismin hepsini gönülden tebrik ediyoruz.

2023toplanti.jpg

2023 ün ilk Danışma Kurulu toplantısı için komite üyelerimizle biraraya geldik. Yeni yılda gerçekleştireceğimiz tüm faaliyetler için önerilerine başvurduğumuz tüm komite üyelerimize ve toplantımıza ev sahipliği yapan üyemiz Ömer Kalli ve Core Engage ekibine çok teşekkür ederiz.

itoahmetozer.jpg

İstanbul Ticaret Odası’nda yeniden yönetime seçilen İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve platformumuz Onursal Başkanı Ahmet Özer’i hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

antalyamod.jpg

Tarım denilince akla gelen en önemli konu başlıkları su ve enerji Antalya’da düzenlenen Gıda, Su, Enerji ve Yapı Güvenliği sempozyumunda konuşuldu. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak 'ın moderatör olduğu sempozyumun ilk panelinde ise Gıda Arz Güvenliği ve Gıda Güvenilirliğine yönelik geliştirilen teknolojiler masaya yatırıldı.

itoalikopuz.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak yeniden seçilen İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Borsa'nın en önemli çalışmalarına imza atan Başkan Ali Kopuz'u tebrik ediyor ve yeni dönemde de başarılar diliyoruz.

itbet.jpg

İstanbul Ticaret Borsası tarafından Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay beyaz et sektörü masaya yatırıldı.

antalyaalibahar.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının yeni seçilen yönetimi ile biraraya geldik. Başkan Ali Bahar ve Yönetim kurulu üyeleri ile yaptığımız sohbette Antalya da değişimin başladığına tanık olduk. Zorlu bir seçim sürecini başarı ile atlatan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve tüm yönetim kurulu üyelerini gönülden tebrik ediyoruz.

tarimtop.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım Bakanlığı himayelerinde düzenlenen Tarım Varsa Hayat Var projesinin ikinci toplantısını Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr Vahit Kirişçi nin katılımı ile gerçekleştirdik. Basın mensupları ve iş dünyasının sorularını yanıtlayan Kirişçi ilerleyen dönemde faaliyete geçecek proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

itb.jpg

İstanbul Ticaret Borsası önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile gerçekleştirilen Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay son dönemin en çok tartışılan konusu ekmek ve fırıncılık sektörü konuşuldu. Konunun en etkin isimlerinn katıldığı webinar yoğun katılımla gerçekleştirildi.

tohumcular.jpg

Türkiye Tohumcular Birliğini ile Antalya Growtech fuarında ziyaret ettik. Kamuoyunda sektöre yönelik yanlış bilgiler olduğunu söyleyen Başkan Savaş Akcan Gdo'lu tohumdan atalık tohumlara, hormon kullanımından sertifikalı tohumlara kadar sektöre yönelik yanlış bilinenlere cevap verdi.

guvenilirhayat.jpg

Geçen sene Güvenilir Ürün Platformu’nun düzenlediği etkinlikte “En Güvenilir Yerel Yönetim” ödülünü alan ve ertesi gün elim bir kazada hayatını kaybeden başarılı Belediye Başkanı Murat AÇIL anısına düzenlenen “Hayat Güvenilir Olsa” etkinliğini, Bayim olur musun? Fuarı kapsamında gerçekleştirdik.

Düzenlenen Panelde;

 • İBB Yazı İşleri Kararlar Daire Başkanı, Nurten Uğursoy

 • Boğaziçi Yönetim A.Ş. Genel Müdürü, Ethem Pişkin

 • Elopar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Mehmet Sandal

 • İBB Tarım ve Su Ürünleri Müdürü, Naki Çetin konuşmacı olarak yer aldı

antakyaticaret.jpg

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay KAGİD ve Spark Türkiye ile düzenlediğimiz “Hatay Coğrafi İşaretler zirvesi için Hatay da bir araya geldik.

Geleceğin Sanayi, Tarım, Turizm çalışmalarına köprüler kurmak ve Hatay’ın coğrafi işaretli ürünlerini Dünya’ya duyurmak amacıyla düzenlenen “Hatay Coğrafi İşaretler Zirvesinde” en etkin isimler Hatay’ın coğrafi işaretli değerleri için toplandı.

itogida.jpg

İTO Gıda İhtisas Komite toplantısına Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal TOPRAK ve Genel Sekreter Elif ATTEPE katılım sağlamıştır. Toplantıda Perakende yasası, hal kanunu, takviye edici gıdalar yönetmeliği ve gıda sektörüne yönelik birçok güncel konu görüşülmüştür.

juri.jpg

Feed The Future ödülleri için ilk jüri toplantımızı danışma kurulu başkanımız aslı elif Temur samancının ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Hibrit olarak düzenlediğimi toplantıda 75 jüri üyemiz, 350 başvurunun ilk değerlendirmesini yaptı.

worldfood.jpg

Worldfood Fuarı Bünyesinde Düzenlediğimiz ‘’Üretim Ve Tedarik Zincirinde Güvenilir Olmak” Başlıklı Panel Gerçekleştirildi. Panelde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İTO Sayman Üyesi Ahmet ÖZER ve Prof. Dr. Aziz EKŞİ Konuşmacı Olarak Yer Aldı. Panel sonrasında çalışmaları ile gıda sektörüne değer katan isimlere teşekkür ettik.

sektorler.jpg

İstanbul Ticaret Borsası’nın önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantısında kırmızı et sektörünü konunun en yetkin isimleri ile değerlendirdik.

sektor1.jpg

İstanbul Ticaret Borsası ile yürüttüğümüz Borsa Meydanı’nda “Sektörler Konuşuyor” toplantılarında Baklagil sektörünü detaylarıyla gündeme aldık.

karacabey.jpg

Karacabey TİGEM Bakan Buluşması

Tarım ve Orman Bakanlığımızın himayesinde başlattığımız Tarım varsa Hayat Var projemizin ilk toplantısını Bursa Karacabey TİGEM tesislerinde Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi’nin katılımıyla gerçekleştirdik. Türkiye’nin tarım stratejileri ile ilgili bilgi aldığımız toplantılar serisi her ay bakanlığımızın paydaşlığında farklı konu başlıkları ile devam edecek.

baklagil.jpg

Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay Bakliyat Sektör’ünü masaya yatırdık. Ülkeler için en stratejik tarımsal ürünler arasında olan bakliyatları ve sektörü konunun uzmanları ile tartıştık.

kuruyemis.jpg

İstanbul Ticaret Borsası tarafından Güvenilir Ürün Platformu Desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarının yenisini Kuruyemiş Sektörü üzerine düzenledik. Dünyadaki gelişmeleri tartıştığımız toplantımızda sektörün önemli isimleri yer aldı.

42.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Bee'o Propolis desteği ile hayata geçirilen anne çocuk sağlıklı beslenme eğitimlerinin yeni durağı Eyüp Sultan oldu.Belediye Başkanı Deniz Köken ev sahipliğinde gerçekleşen eğitimlerde Dr. Ender Saraç ve Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı nın sunumları takdir topladı. Eyüp Sultan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen etkinlik sonunda yapılan çekilişlerle süpriz hediyeler sahiplerini buldu.

41.jpg

İstanbul Ticaret Borsası tarafından Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor projesinin yeni toplantısında Baharat Sektörü ele alındı. Platformumuz Başkanı Celal Toprak moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğin videosuna İSTİB Youtube hesabından ulaşabilirsiniz.

40.jpg

Fatih Belediyesi ve Güvenilir Ürün Platformu iş birliğinde Fatihte Çaylı Kahveli Sohbetler etkinliği düzenlendi. Uluslararası çay gününe dikkat çekmek için aynı gün düzenlenen etkinlikte Doğuş Çay Yönetim Kurulu Üyesi Harika Karakan Batallı ve FM Kahve Kurucusu Naim Koca konuşmacı olarak yer aldı. Genel Başkan Celal Toprak moderatörlüğünde Fatih Merkez Kütüphane’de gerçekleşen etkinlik sonunda Fatih Belediye Başkanı Ergun Turan etkinlik katılımcılarına kütüphaneyi gezdirdi.

39.jpg

Askon Antalya tarafından sağlık sektörüne yönelik düzenlenen Sağlık Sektör paneli Genel Başkanımız Celal Toprak moderatörlüğünde gerçekleşti. Askon Antalya Başkanı Cahit Urfan, Medipol Pazarlama Direktörü Dr.Uygar Üstün, Lokman Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Öz, Askon Akdeniz Bölge Başkanı Orhan Güngörür ve sektör profesyonellerinin katıldığı etkinliğe ilgi büyüktü.

38.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçiyi makamında ziyaret ettik. Güvenilr Ürün Platformu tarafından Bakanlığımız himayesinde hayata geçirilecek farkındalık projesinin detaylarının konuşulduğu toplantıya Genel Başkan Celal Toprak, Genel Sekreter Elif Attepe ve EGD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Uluğtürkan katıldı.

37.jpg

Üyesi olduğumuz İTO Gıda İhtisas Komitesi toplantısına Genel Sekreter Elif Attepe katılım gösterdi. İTO Yönetim Kurulu Üyesi ve Platformumuz Onursal Başkanı Ahmet Özer başkanlığında gerçekleşen toplantıda Konya Selçuk Üniversitesi Dekanı Zeki Bayramoğlu tarımsal ürün-fiyat ilişkisi ile igili detaylı bir sunum yaptı.

36.jpg

Arı ölümlerine dikkat çekmek için TAB ve Güvenilir Ürün Platformu olarak düzenlenen Arıcılığın Gelecek Vizyonu online etkinliğinde konunun paydaşları bir araya geldi.

35.jpg

Askon Antalya şubesi tarafından Güvenilir Ürün Platformu desteği ile düzenlenen Tarım panelinde sektör temsilcileri bir araya geldi. Askon Antalya Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Urfan,Tropik Sepeti Kurucusu Şevki Öncel, Aroma Gıda Y. K. Başkanı Mahmut Duruk, Antalya Tarım İl Müdürü Gökhan Karaca, Askon Akdeniz Bölge Başkanı Orhan Güngörür ‘ün konuşmacı olarak yer aldığı panelin moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe yaptı.

34.jpg

Anne Çocuk Sağlıklı Beslenme Eğitimleri Sancaktepe’de devam etti. Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün katılımıyla gerçekleşen eğitimler Dr.Ender Saraç ve Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı tarafından verildi. Eğitim sonunda çekilişle süpriz hediyeler dağıtılırken eğitimlere katılan herkese sertifikaları verildi.

33.jpg

Güvenilir Ürün Platformu tarafından hayata geçirilen Anne Çocuk Sağlıklı Beslenme eğitimleri Fatih Belediyesi Fanço Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanı Ergun Turan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Diyetisyen Dilara Koçak ve Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı tarafından verilen eğitimlere Fatih sakinlerinin ilgisi büyük oldu.

32.jpg

İSTİB önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçen ‘Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor’ toplantılarının üçüncüsü zeytin ve zeytinyağ sektor paydaşlarını bir araya getirdi. Videonun tamamına İSTİB Youtube hesabından ulaşabilirsiniz.

31.jpg

TABADER tarafından düzenlenen 2.ULUSLARARASI HUBUBAT, BAKLİYAT ve YEM ZİRVESİ ‘ne Genel Başkanımız Celal Toprak moderator olarak katıldı. Tarım Bakanımız Prof.Dr.Vahit Kirişçi’nin açılış konuşması ile başlayan zirvede, Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal önümüzdeki dönem tarım stratejileri ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

30.jpg

IBAKTECH FUARI kapsamında düzenlenen Tarım Gelecekte Sohbetleri’nde Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe panelist olarak yer aldı. Ayrıca platformumuz destekçisi tarım yazarı ve futurist Mine Ataman’ın ülkemize kazandırdığı Türkiye Ekmek Atlası ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

29.jpg

Güvenli2023 Anne çocuk sağlıklı beslenme eğitimlerinin ikinci durağı Başakşehir oldu. Başakşehir Belediyesi, BAKMER, BEE’O Propolis ve Güvenilir Ürün Platformu tarafından desteklenen projede Başakşehir sakinlerine sağlıklı beslenme ipuçları verildi. Etkinlik Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı ve Doç. Dr. Engin Celep’in eğitim sunumları ile gerçekleşti.

28.jpg

İstanbul Ticaret Borsası önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile düzenlenen ‘Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor’ toplantılarının ikincisinde süt ve süt ürünleri sektörü konuşuldu. Videonun tamamına İSTİB Youtube hesabından ulaşabilirsiniz.

27.jpg

Güvenilir Ürün Platformu’nun Güvenli 2023 Projesi ile başlattığı ‘Sağlıklı Beslenen Bireyler ile Sağlıklı Türkiye’ eğitimleri Beeo Propolis desteği ile başladı. Projenin ilk durağı ise Beyoğlu Belediyesi oldu. Beyoğlu sakinleri ile buluşan Dr. Ender Saraç ve Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı’nın sunumları katılımcılardan takdir topladı.

26.jpg

Türkiye'de İş Dünyası Dergisi'nin 4.sayısı lansmanı güvenilirlik temasıyla okuyucu karşısına çıktı. Güvenilir Ürün Platformu’nun da yer aldığı etkinlikte ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmalara imza atan kişi ve kurumlara Güvenilirlik Sertifikaları verildi.

25.jpg

İstanbul Ticaret Borsası ve Güvenilir Ürün Platformu’nun birlikte hayata geçirdiği Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor Projesi başladı. Gıda sektörü için hayata geçirilen en kapsamlı kamuoyu bilgilendirme çalışması bir yıl boyunca aylık olarak yapılacak. Gıda ve tarım alt sektörlerinin tüm paydaşların katılımıyla ele alınacağı projenin ilk toplantısı ise Hububat ve Bakliyat sektörleri için yapıldı. İSTİB Başkanı Ali Kopuz’un açılış konuşmasını yaptığı etkinliğin konuşmacıları ise TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, TABADER Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bayram, Reis Bakliyat Yönetimi Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Ulusal Hububat Konseyi Başkanı Özkan Taşpınar, HUBUDER Başkanı Gülfem Eren, İSTİB 1. Hububat Ticareti Komite Başkan Yardımcısı Hüseyin Bekçi, İSTİB 2. Hububat Mamulleri ve Yem Ticareti Komitesi Meclis Üyesi Şemsettin Memiş ve İSTİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmet Aral oldu.

1.jpg

Türkiye Tohumcular Birliği Yönetim Kurulu ve Güvenilir Ürün Platformu tarafından Türkiye’de Tohumculuk Sektörü’nün Geleceği yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın yaptığı toplantıda TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Savaş Akcan yerli tohum ve sektör konusunda doğru bilinen yanlışları anlatarak soruları yanıtladı.

2.jpg

Güvenilirlik Ödülleri sahiplerini buldu. Güvenilir Ürün Platformu tarafından jüri üyelerinin uzun değerlendirmeleri sonucu güvenilirlik konusunda başarılı çalışmaları olan ve alanında otorite kabul edilen kişi ve kurumlara güvenilirlik ödülleri verildi.

3.jpg

Güvenilir Ürün Platformu'nun geleneksel hale gelen Bayim Olur musun Fuarı etkinlikleri bu sene Güvenilir 2023 İSTANBUL teması ile yapıldı. Güvenli2023 İstanbul projesi ile 15.000 işletmeye ücretsiz ürün güvenliği eğitimleri ulaştıran Güvenilir Ürün Platformu tarafından gerçekleştirilen Güvenilir Markalar Konuşuyor panelinde önemli isimler yer aldı.

4.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşin Ayşe Işıkgece’yi makamında ziyaret ettik. 2022 de bakanlığımız ve platform olarak gerçekleştireceğimiz bilgilendirme toplantılarının detaylarını konuştuk.

5.jpg

3.gerçekleştirilen Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi' nde Gıda Satış Noktalarında Gıda Güvenliği'ni konuştuk. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın moderatör, Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe’nin konuşmacı olduğu panelde ayrıca Prof. Dr. Aziz Ekşi, Dr. Ali Osman Taşlıcalı ve Prof. Dr. Uğur Özgöker de konuşmacı olarak yer aldı.

6.jpg

Güvenilir Ürün Platformu, Askon, Türkiye Patent Hareketi ve Adres Patent'in işbirliğinde 3T ile Antalya’da Markalaşma yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Tarım, turizm ve teknoloji ile Antalya’da markalaşmayı konuştuğumuz etkinliğe alanında uzman isimler katıldı.

7.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek yeni dönem projeleri konuştuk.

8-a.jpg

Güvenilir Ürün Platformu olarak World Food’da çay sektörüne yönelik etkinlik düzenledik. Moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın yaptığı buluşmada Sri Lanka Büyükelçisi Muhammed Rizvi Hassen ve Beta Çay Pazarlama Müdürü Hatice Uğur davetlilerin sorularını yanıtladı.

9.jpg

İstanbul Halk Ekmek Mütevelli Heyet Başkan Vekili Özgen Nama’yı ziyaret ettik.

10.jpg

Yangından etkilenen arıcıların mevcut durumu ve yapılması gerekenleri değerlendirdiğimiz Yangınlardan Etkilenen Arıcılık Sektörü Çözüm Önerileri toplantısının ortak sonuç bildirgesini yayınladık.

11-a.jpg

Yangınlardan zarar gören arıcılarımıza destek vermek için Güvenilir Ürün Platformu olarak Marmaris ve Muğla’daki arıcılarımızı ziyaret ettik. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği paydaşlığında gerçekleştirdiğimiz Yangınlardan Etkilenen Arıcılık Sektörü Çözüm Önerileri toplantımızda kamu ve özel sektör ile bir araya gelerek çözümleri konuştuk.

12-a.jpg

İnsanlığın var olması için arı, arıların var olması için Arıcılar.. Türkiye Arıcılar Birliği ve Güvenilir Ürün Platformu olarak 22 Haziran 2021 arıcılarımız ile buluştuk. Açılış konuşmasını TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Prof. Dr. YUNUS KILIÇ ın yaptığı etkinlikte arıcılığın dünü, bugünü ve yarınını konuştuk.

13.jpg

İstib Akademi ve Güvenilir Ürün Platformu iş birliğinde Gıda İşletmeleri Bilgilendirme eğitimleri yapıldı. eğitimlerde TGK ürün tebliği, e-ticaret ve e-ihracat konu başlıklarında yapılan eğitimler14-24 Haziran tarihleri arasında ücretsiz gerçekleşti.

14.jpg

Pandemi ile birlikte en çok konuşulan sektörlerin başında gelen perakende sektöründe güncel durum, kısıtlamalar ve perakende sektörünün 2021 beklentileri perakende sektörünün en büyük STK’sı PERDER ile masaya yatırıldı..

15.jpg

Yöresel Arıcılık Ürünlerinde Coğrafi İşaretleme Paneli gerçekleştirildi. Güvenilir Ürün Platformu ve Türkiye Arıcılar Birliği tarafından düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşin Ayşe Işıkgece yaptı.

16.jpg

Güvenli2023 Eğitim Projesi .Güvenilir Ürün Platformu ve İstanbul Ticaret Odası iş birliğinde başlayan ve 750 İTO üyesine ulaşan projenin çok ses getirmesi üzerine ücretsiz ürün güvenliği ve farkındalık eğitimlerinden oluşan proje İstanbul Ticaret Borsası ile devam etti. İstanbul ilçe belediyelerinden gelen talep üzerine kapsamı genişletilerek Güvenli 2023 İstanbul projesi adını alan proje İstanbul’un 17 ilçe belediyesi ile sürdürüldü. 8 ay süren proje ile yaklaşık 15.000 kuruma ücretsiz eğitimler verildi. Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen çift yönlü eğitimlerde üniversitenin gıda mühendisliği ve beslenme bölümleri öğrencilerine projemiz eğitimleri 2 ay boyunca ders programı kapsamına alınarak okutuldu.

17.jpg

Kovandan Sofraya Arıcılık ve Arı Ürünleri Sempozyumu. 2000 e yakın kişinin katılımı ile gerçekleşen online sempozyumda arıcılık ve arı ürünleri masaya yatırıldı. Birbirinden değerli uzman konuşmacı ve moderatörler ile Pandemi'nin yıldızı Anadolu Propolisi oldu. Türkiye Arıcılar Birliği Merkez Başkanı Ziya Şahin, TİGEM Genel Müdürü Ayşin Işıkgece, Prof. Dr.Nevzat Artık, Bee’o Genel Müdürü Aslı Elif Tanuğur Samancı, Dilara Koçak, Prof.Dr.Dilek Boyacıoğlu ve daha bir çok önemli ismin katıldığı etkinliğe rekor seviyede katılım gerçekleşti.

18.jpg

Sanayinin Merkezi İstanbul etkinliği. Yerli ve milli üretimin öneminin sürekli artmasıyla gündeme gelen patent ve teknoloji başlıkları, önemli konuşmacıların bilgi ve deneyimlerini paylaştığı sanayi sohbetine dönüştü. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak moderatörlüğünde online gerçekleşen toplantıda Askon Başkanı Orhan Aydın , Sanayi Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal, İSO Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe , HASİAD Başkanı Hüseyin Bozdağ , Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yüksel ve Patent Hareketi