top of page

Panel1: Sürdürülebilir Ürünler için Beni Hafife Alma

Güvenilir Ürün Platformu tarafından gıda güvenilirlik ve sürdürülebilirliğine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Güvenilir Ürün Zirvesi Tarım ve Orman Bakanı Prof.Dr.Vahit Kirşci’nin açılış konuşması ile başladı.

Açılışın ardından Programın Sürdürülebilir Ürünler için Beni Hafife Alma isimli ilk panelinde T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen Beni Hafife Alma Projesi masaya yatırıldı. Moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın yaptığı panelde Migros A.Ş. İcra Başkanı Ömer Özgür Tort, Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ve Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurulu Başkanı Erkan Gürkan konuşmacı olarak yer aldı. Panel sonrasında ise Beni Hafife Alma Protokol imza töreni gerçekleştirildi. Halen sürdürülmekte olan ve yerel ekonomiye destek amaçlayan Beni Hafife Alma Projesi’nin tüm Türkiye’ye yayılması adına Güvenillir Ürün Platformu ile güçlerini birleştirme kararı alan taraflar arasında protokol sözleşmesi imzalandı.

panel1a.jpg
panel1b.jpg
panel1c.jpg

Panel2: Farkındalık: Sürdürülebilir Dünya için ilk adım

Moderatörlüğünü Beslenme Uzmanı ve Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak’ın yaptığı Farkındalık: Sürdürülebilir Dünya için ilk adım isimli panelin konuşmacıları ise Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Özen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen ve Bee’O Propolis Genel Müdürü Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı oldu. Sürdürülebilir Dünya için çözüm önerilerini sıralayan konuşmacılar iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine dikkat çekti.

panel2a.jpg
panel2b.jpg

Panel3: Yerelden Globale Güvenilirlik Vizyonu

Moderatörlüğünü Ekonomi Gazetecisi Serpin Alparslan’ın yaptığı Yerelden Globale Güvenilirlik Vizyonu isimli panelde konuşan isimler güvenilir marka olma yolunda attıkları adımları izleyicilere anlattı. Hepsi yerel olarak başlayıp Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden başarılı Türk markaları hikayelerini, kobilere tavsiyelerini ve güvenilir marka olabilmek için attıkları adımları paylaştı. Oğuz Holding Ceo’su Enes Örer, Muratbey Gıda İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ ve Öztiryakiler Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Öztiryakinin konuşmacı olduğu panelde ihracat yapmak isteyen kobilere öneriler yapıldı.

panel3a.jpg
panel3b.jpg

Workshop: İsrafa Dur Diyecek Reçeteler

Güvenilir Ürün Platformu tarafından gıda israfına dikkat çekmek için düzenlenen İsrafa Dur Diyecek Reçeteler Workshop’u Unilever Food Solutions’ın desteği ile gerçekleştirildi. Program yapımcısı Chef Tuna Aktan moderatörlüğünde gerçekleşen worshopta atıksız 3 reçete denemesi yapan Unilever Lead Chef Arif Güneş israfa dur diyecek önerilerde bulundu. İsrafın en çok gözlemlendiği ev dışı tüketim noktaları için ders niteliğinde bir workshopa imza atan Chef Arif Güneş, malzeme israf etmeden Mantar Burger, Cheddarlı Patates Çorbası ve Patates kızartması denemesi yaptı.

workshop1.jpg
workshop2.jpg
workshop3.jpg
bottom of page